Wykryli magazyn nielegalnych papierosów i broni

Prawie pół tony tytoniu około 90 tysięcy sztuk gotowych papierosów, a także broń oraz środki chemiczne do produkcji materiałów wybuchowych wykryli funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej KAS badający źródło pochodzenia nielegalnych papierosów pojawiających  się na lokalnym rynku.

Badając źródło pochodzenia nielegalnie produkowanych papierosów pojawiających się na lokalnym rynku funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego wykryli, że może ono znajdować się w Łodzi. Po przeprowadzeniu niezbędnych przygotowań ustalono, że w pobliżu centrum Łodzi znajdują się dwa garaże, w których mogą znajdować się nielegalne wyroby akcyzowe. Celnicy pojawili się tam w minioną środę wieczorem. Gdy próby kontaktu z najemcą garaży nie przyniosły skutku funkcjonariusze otworzyli drzwi siłowo. W obu pomieszczeniach wykryto tytoń – 455 kilogramów, gotowe papierosy pochodzące z nielegalnej produkcji - ok. 90 tys. sztuk, a także broń. Były to 2 karabiny pneumatyczne marki Herkules, kusza oraz karabin KBKS z lunetą i tłumikiem. Ponadto w garażu przechowywano saletrę amonową w worku 30 kilogramowym i wodę utlenioną 35 % w opakowaniu 5 litrowym.

W tej sytuacji podjęto poszukiwania właściciela nielegalnego towaru. Nie było go w domu, ale został zatrzymany na jednej z pobliskich ulic.

W związku z tym, że w garażach ujawniono nielegalną broń oraz środki chemiczne do produkcji materiałów wybuchowych, na miejsce wezwano funkcjonariuszy z miejscowej jednostki policji oraz oddział straży pożarnej. Najemcę garaży przesłuchano w charakterze podejrzanego i postawiono mu zarzuty za dystrybucję wyrobów tytoniowych bez akcyzy.

Gdyby ten towar trafił na rynek Skarb Państwa straciły ok. 600 tys. złotych.

Źródło: KAS Olsztyn

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz