Wstawił do mieszkania automaty hazardowe. Słono za to zapłaci

Funkcjonariusze KAS wykryli w Jezioranach punkt z grami urządzony w prywatnym mieszkaniu. W lokalu ustawiono dwa automaty do gier. Teraz właściciel będzie musiał zapłacić 200 tysięcy złotych kary.

Pod koniec ubiegłego tygodnia olsztyńscy celnicy odwiedzili Jeziorany gdzie, w godzinach popołudniowych, weszli do mieszkania prywatnego.

- Z naszych informacji wynikało bowiem, że odwiedzają je osoby, które można było podejrzewać, że oddają się hazardowi – informuje Ryszard Chudy, Oficer Prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Z pozoru nic nie wskazywało na nielegalną działalność. Było to bowiem zwykłe mieszkanie, pierwsze pomieszczenie wyglądało jak przeciętny pokój mieszkalny – regał, tapczan, telewizor.  Z tego pokoju przechodziło się jednak do drugiego, urządzonego już jak klasyczny punkt hazardowy  – kamera internetowa, dwa automaty oferujące gry hazardowe. Oba urządzenia zatrzymano zaś wobec organizatora hazardu wszczęto postępowanie karne.

Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo prowadzone będzie też postępowanie administracyjne - w tym przypadku kara wynosi 100 tys. od automatu.

Źródło: IAS Olsztyn

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz