Chciał przemycić papierosy w butli z gazem. Odpowie za narażenie życia celników

Chciał przemycić papierosy w butli z gazem. Odpowie za narażenie życia celników
Fot. IAS Olsztyn

Pomysłowy mieszkaniec Bartoszyc na przejściu granicznym w Bezledach próbował przemycić papierosy w butli z gazem. Mężczyzna odpowie nie tylko za przemyt, ale także za narażenie życia funkcjonariuszy.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na przejściu granicznym w Bezledach zatrzymali do kontroli kierowcę Audi 80. Celnicy mieli podejrzenia, że w butli z gazem, która miała służyć do napędu auta, znajdują się papierosy. Jednak mieszkaniec Bartoszyc zdecydowanie zaprzeczył i wyjaśnił, że butla jest naładowana wyłącznie gazem LPG. Jednak pies służbowy także wyczuł papierosy, w związku z tym pojazd trafił do specjalnego warsztatu.

- Tam, 4 lipca br. powołany przez nas specjalista butlę wymontował, usunął zawór i wypuścił gaz. Wtedy okazało się, że była jest przerobiona – dospawana komora wypełniona gazem zajmował jedynie 20 proc. całości, resztę wypełniały papierosy. W sumie ukryto tak 400 paczek – informuje podinsp. Ryszard Chudy, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Nielegalny towar i przerobiony samochód zostały zatrzymane. Mężczyzna odpowie nie tylko za przemyt, ale również za spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia funkcjonariuszy celno-skarbowych.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz