Przekazują posiłki seniorom [ZDJĘCIA]

Przekazują posiłki seniorom [ZDJĘCIA]
Wolontariusze Rotaract wzięli udział w Akcji Zupa zorganizowanej przez Bank Żywności w Olsztynie i rozwozili posiłki seniorom
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Bank Żywności w Olsztynie zorganizował inicjatywę o nazwie akcja "Zupa". Ciepły posiłek będą rozwozić wolontariusze Rotaract. Jedzenie otrzymają seniorzy w wieku 60+.

Akcja polega na przygotowaniu ciepłych posiłków. Odbiorcami są seniorzy wskazani przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, rady osiedli oraz Polski Związek Emerytów i Rencistów.

Akcja "Zupa" w zamyśle ma wesprzeć grupę najbardziej potrzebujących osób, szczególnie narażonych w okresie pandemii na zarażenie koronawirusem. W ten sposób Bank Żywności w Olsztynie będzie realizował misję, której celem jest ratowanie żywności oraz zaspokajanie najpilniejszych potrzeb społecznych – powiedział Karol Fryta, specjalista ds. Komunikacji w Banku Żywności.

Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie, opowiedział o szczegółach akcji. Posiłki są przyrządzane przez kucharza z Banku Żywności. Wystarczy je odgrzać. Pakiet zawiera trzy pełnowartościowe posiłki.

Wierzymy, że nasze działanie będzie uzupełnieniem diety seniorów, a także przyczyni się do tego, że będą oni rzadziej wychodzić z domów, aby zaopatrywać się w produkty żywnościowe, co w konsekwencji w obecnej sytuacji zwiększy ich bezpieczeństwo. Chcielibyśmy także dać seniorom trochę radości w tym trudnym okresie – powiedział Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie.

Rozwożeniem posiłków po Olsztynie zajmują się pełnoletni wolontariusze Rotaract. Będą jeździć po mieście co 3-4 dni.

Jako Rotaract kontaktowaliśmy się z kilkoma Bankami Żywności, ale tylko olsztyński wyraził zainteresowanie współpracą z nami. Nasza organizacja zrzesza młodych ludzi, którzy chcą zrobić coś dla innych. W obecnej sytuacji naturalne jest, że chcemy pomóc tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują – wyjaśniła. Klaudia Dryja, wolontariuszka.

W czwartek wolontariusze rozwieźli jedzenie kilkudziesięciu osobom. To jak na razie początek akcji, lecz organizatorzy zapowiedzieli, że być może poszerzą listę odbiorców.

Będziemy na bieżąco reagować na zapotrzebowanie, modyfikować listę odbiorców, a być może ją poszerzać. Jeśli jakieś sieci lub producenci są zainteresowani udziałem w Akcja Zupa, to zapraszamy do kontaktu z nami — wyjaśniła Jolanta Markiewicz, koordynatorka akcji z Banku Żywności w Olsztynie.

 

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • gość 2020-04-04 10:25:32 88.156.*.*
  Jezu coca cole max daliście babci? ona wykituje
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Roman 2020-04-02 19:17:11 83.6.*.*
  Jestem dumny! Dobrze ze mlodzi ludzie dbaja jeszcze o starszych
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Olsztynianka 2020-04-02 19:14:24 83.6.*.*
  Super akcja! Rotaract i Bank Żywności to fajna współpraca! Życzę powodzenia!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Anty pis 2020-04-02 18:37:52 188.147.*.*
  Zakupy taxi kosztują ok. 20 zł emerytury kasę mają dla Rydzyka a na zakupy ich nie stać ? Nadgorliwość gorsza od faszyzmu
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 2