Prokuratura w Olsztynie: pokrzywdzeni w aferze bitcoinowej powinni zgłaszać się do prokuratury w Suwałkach

Prokuratura w Olsztynie: pokrzywdzeni w aferze bitcoinowej powinni zgłaszać się do prokuratury w Suwałkach
Fot. Pixabay.com

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie apeluje, aby pokrzywdzeni w aferze giełdy Bitmarket zgłaszali się do prokuratury w Suwałkach. Tam właśnie, decyzją Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, w lipcu przeniesiono śledztwo.

- Osoby, które czują się pokrzywdzone z związku z działalnością wskazanej giełdy bitcoinowej, proszone są o kierowanie zawiadomień o przestępstwie bezpośrednio do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach – apeluje Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Przypomnijmy, decyzją Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, śledztwo w sprawie upadku giełdy Bitmarket 17 lipca zostało przekazane Prokuraturze Okręgowej w Suwałkach. Tam właśnie pokrzywdzeni, którzy chcą zgłosić możliwość popełnienia przestępstwa w tej sprawie, powinni kierować swoje wnioski.

Giełda bitcoinowa Bitmarket została zamknięta w nocy (7/8 lipca) wskutek utraty płynności. Zarejestrowanych w niej było około 60 tys. użytkowników, jednak w ostatnich miesiącach aktywność wykazywało 5 tys. osób. Z giełdą powiązani byli dwaj olsztyńscy przedsiębiorcy. Jeden z nich, Tobiasz N., 25 lipca został znaleziony na Redykajnach z raną postrzałową głowy. Sekcja zwłok wykluczyła udział osób trzecich, jednak sprawa jest złożona, więc żadna z wersji nie jest wykluczana. Ten wątek bada olsztyńska prokuratura.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Szperacz 2019-08-02 15:59:46 37.47.*.*
    Mnie zastanawia dlaczego tę sprawę Prokuratura Regionalna w Białymstoku przekazała Prokuraturze Okręgowej w Suwałkach? Prokuratura w Olsztynie jest
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 1