Prof. Wojciech Maksymowicz: ''Jestem przekonany, że tych wyborów nie będzie 10 maja''

Prof. Wojciech Maksymowicz: ''Jestem przekonany, że tych wyborów nie będzie 10 maja''
Prof. Wojciech Maksymowicz
Fot. Cezary Kapłon / Olsztyn.com.pl

Dziś prof. Wojciech Maksymowicz w rozmowie z Moniką Olejnik przyznał, że jest przekonany, że wybory prezydenckie nie odbędą się w zaplanowanym terminie. Dodał, że wybory mogłyby odbyć się za rok.

W nocy z piątku na sobotę (27/28 marca) Sejm przyjął tzw. tarczę antykryzysową. W poprawkach do specustawy znalazła się zmiana Kodeksu wyborczego umożliwiająca głosowanie korespondencyjne osobom na kwarantannie oraz seniorom, którzy ukończyli 60 lat. Opozycja walczy o przełożenie terminu wyborów, jednak premier Mateusz Morawiecki zapewnia, że nie ma powodu do odwołania wyborów.

Prof. Wojciech Maksymowicz, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego oraz poseł na Sejm z ramienia Porozumienia Jarosława Gowina, przyznał, że jest przekonany, że wybory prezydenckie nie odbędą się 10 maja, ale rozumie kolegów, którzy chcieli umożliwić głosowanie także osobom przebywającym na kwarantannie lub będącym w grupie ryzyka.

- Tylko, że przyroda tutaj rządzi. Nie mam żadnych wątpliwości niestety, że w ogóle kłótnie dotyczą czegoś, co w ogóle nie będzie miało miejsca, nie ma żadnej możliwości (żeby te wybory się odbyły - przyp. red.) ze względów właśnie przyrodniczych – powiedział w rozmowie dla TVN24 prof. Maksymowicz.

Dodał, że „myśli o wyborach za rok”.

Źródło: własne/TVN24

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz