Prezydent Olsztyna pisze do ministra Ziobry

Prezydent Olsztyna, podobnie jak mieszkańcy miasta, chce wyprowadzenia aresztu śledczego z centrum miasta. Czy jest szansa na pozbycie się tej wątpliwej wizytówki?

Przypomnijmy, usunięcie aresztu śledczego z centrum miasta na jego obrzeża, to projekt, który wciąż pozostaje w fazie pomysłu.

Pozbycie się niechlubnej wizytówki z centrum miasta to również jedno z założeń zawartych w Zintegrowanym Programie Rozwoju Przestrzennego Śródmieścia, który stał się zbiorem wieloletnich planów na poprawę wyglądu i funkcjonowania tej części miasta.

Wciąż jednak nie ma konkretnego planu działania w tej kwestii.

Okazuje się jednak, że jest światełko w tunelu. Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz poinformował, że napisał list do ministra sprawiedliwości z pytaniem, czy Olsztyn, podobnie jak inne miasta może liczyć na finansowanie tego pomysłu.

Przypomnijmy, taki projekt jest realizowany w Działdowie. Tam w ramach dotacji z rządowego programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2017-2020, wybudowany zostanie nowoczesny, duży zakład karny, który przeniesiony zostanie z centrum miasta na jego obrzeża. Koszt tej inwestycji szacuje się na 250 mln złotych.

 

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz