Prezydent o lotnisku Olsztyn-Mazury: ''Wierzę w siłę przyciągania Olsztyna''

Otwarcie lotniska Olsztyn-Mazury to aktualnie najważniejsze wydarzenie, którym żyje region. Niegdyś sceptyczny wobec idei lotniska w Szymanach prezydent Olsztyna dziś nieco bardziej optymistycznie patrzy na tę inwestycję licząc przy tym na profity dla stolicy województwa.  

Środowe otwarcie lotniska w Szymanach jest głośno komentowane w całym kraju. Wśród opinii na temat inwestycji nie brakuje tych wątpiących w rentowność obiektu, do którego rocznie spółka samorządowa województwa dokładać będzie około 5 mln złotych.

Do tych, którzy jeszcze w ubiegłym roku wątpili w sens budowania portu w Szymanach należał również prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

- Region piękny i atrakcyjny, ale niezbyt bogaty. Poza tym mieszkańcy mają całe spektrum atrakcyjnych połączeń lotniczych z Modlina czy Gdańska. Jeśli nie będzie miliona pasażerów rocznie, to najprawdopodobniej lotnisko będzie generowało straty. I co wtedy? Źle się stało, że to lotnisko powstaje w Szymanach. Byłoby na pewno większą wartością dodaną i większym sukcesem, gdyby obiekt powstał – tak jak wcześniej proponowano – przy drodze krajowej nr 7, w Wilkowie obok Olsztynka - mówił latem ubiegłego roku prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Dziś prezydent nieco bardziej optymistycznie wypowiada się na temat inwestycji.

- Jako prezydenta Olsztyna cieszy mnie, że w nazwie portu figuruje nasze miasto. To dobry znak i dobra prognoza, zarówno dla nas, jak i pasażerów z kraju i świata. Wierzę w siłę przyciągania Olsztyna i mam nadzieję, że pomoże to w osiąganiu sukcesów przez regionalne lotnisko. Olsztyn to dobra marka, która dodatkowo znajdzie się na każdej lotniczej mapie świata. Sukces regularnych rejsów powietrznych z i do naszego regionu będzie prawdziwym sukcesem całej inwestycji. To kolejny sprawdzian dla idei zbudowania portu lotniczego na Mazurach – i życząc Regionalnemu Portowi Lotniczemu Olsztyn-Mazury sukcesów, warto trzymać za to przysłowiowe kciuki – komentuje na swoim blogu Grzymowicz.

2147382000

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Janek303 2016-01-21 14:18:50 88.156.*.*
    Panie Prezydencie jest lotnisko więc warto powiedzieć kolegom z rady miasta aby przestali blokować rozwój przemysłu w Olsztynie. Powstałyby dodatkowo 2-3 fabryki to i ludziom pod względem finansowym byłoby lepiej bo płace by wzrosły i lotnisko miałoby ruch nie tylko w okresie wakacyjnym co biorąc pod uwagę nasze warunki klimatyczne trwa max 3 miesiące... Niech Pan pomyśli w końcu o mieszkańcach - wystarczyłoby że największa fabryka by się zwinęła a byłby Pan Prezydentem najbiedniejszego miasta widmo w Polsce...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1
2147382000
2147382000