Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie zawiesił w obowiązkach sędziego Pawła Juszczyszyna

Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie zawiesił w obowiązkach sędziego Pawła Juszczyszyna
W związku ze wszczęciem postępowania dyscyplinarnego, prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie zawiesił sędziego Pawła Juszczyszyna
Fot. Pixabay.com

Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie sędzia Maciej Nawacki zawiesił dziś sędziego Pawła Juszczyszyna. Jest to efekt wszczęcia przez Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych postępowania w sprawie o m.in. przekroczenie uprawnień.

Pisaliśmy, że Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych wszczął postępowanie przeciwko olsztyńskiemu sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi. Chodzi m.in. o przekroczenie uprawnień, czym miał „uchybić godności urzędu”. Więcej: Postępowanie dyscyplinarne przeciwko olsztyńskiemu sędziemu. ''Uchybił godności urzędu''.

W efekcie dziś prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie sędzia Maciej Nawacki wydał zarządzenie o natychmiastowej przerwie w czynnościach służbowych olsztyńskiego sędziego. Juszczyszyn został zawieszony na miesiąc, do 29 grudnia, czyli do czasu wydania uchwały przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego.

W uzasadnieniu prezes sądu rejonowego napisał:

Sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi w postępowaniu RDSP 711–112/19 postanowieniem Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych z 28 listopada 2019 r. zarzucono delikty dyscyplinarne. Ze względu na ich rodzaj, w tym fakt, iż jeden z zarzutów dyscyplinarnych stanowi o jednoczesnym wyczerpaniu znamion ściganego z urzędu przestępstwa, powaga sądu oraz istotny interes służby wymagają zgodnie z treścią art. 130 § 1 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 52 ze zm.) natychmiastowego zarządzenia przerwy w wykonywaniu wszystkich czynności służbowych sędziego zarówno w Sądzie Rejonowym w Olsztynie, jak również w Sądzie Okręgowym w Olsztynie, w tym także w organach sądów.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Asmodeusz 2019-11-29 18:42:06 195.136.*.*
    Brawo za decyzję! Trzeba się w końcu na ostro wziąć za tę nietykalną dotąd kastę- sitwę sędziowską... W Polsce ma rządzić rząd, sejm i prezydent. Polska to nie sędziokracja... Pozwalanie sędziom na takie postępowanie będzie prosto prowadziło do chaosu i anarchizacji kraju! A o to właśnie chodzi sędziowskiej kaście... Dla władzy w kraju gotowi zniszczyć wszystko dookoła, wg. zasady "po nas choćby potop"... Ale na szczęście są jeszcze uczciwi ludzie w kraju... Bo ta komunistyczno-lewacko-kodowska chołota pod auspicjami PO-KO stanowi na szczęście mniejszość (chociaż bardzo wyszczekaną)... Brawo polski rząd! Precz z KOD-em, PO-KO i UB-ywatelami RP oraz z wszelkimi ich pomagierami!
    Odpowiedz Oceń: 2 3 Zgłoś treść