Policyjne orkiestrowanie

Udział warmińsko-mazurskich policjantów w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już tradycją. Podczas najbliższej niedzieli ''niebiescy wolontariusze'' zagrają na rzecz dzieci z chorobami onkologicznymi i aktywnie włączą się w zbiórkę pieniędzy.

Policjanci z naszego regionu już po raz kolejny będą aktywnie uczestniczyć w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz wypełniania swoich obowiązków, czyli czuwania nad bezpieczeństwem wolontariuszy i uczestników imprez, funkcjonariusze włączą się aktywnie w zbiórkę pieniędzy. W Olsztynie kwestować będzie Komendant Wojewódzki Policji. Za przykładem insp. Sławomira Mierzwy, do kwesty przyłączą się między innymi szefowie komend miejskich i powiatowych, naczelnicy wydziałów i oficerowie prasowi z naszego regionu.

Dodatkowo, aby dołożyć cegiełkę, która pozwoli uratować życie dzieci policjanci z Warmii i Mazur przygotowali szereg atrakcji. Mundurowi po raz kolejny przekazali na licytację między innymi kurtkę motocyklową Jacka Czachora aktualnego uczestnika Rajdu Dakar, odznakę okolicznościową Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie i brelok KWP w Olsztynie. Licytacje tych przedmiotów odbywa się na stronie www.aukcje.wosp.org.pl.  Na aukcjach, które obędą się na scenie Starego Miasta w Olsztynie będą licytowane kamizelki odblaskowe z podpisami insp. Sławomira Mierzwy i Krzysztofa Hołowczyca oraz medal z okazji 90-lecia Polskiej Policji.

Na rzecz WOŚP będą także kwestować policjanci biorący udział w imprezie „Bezpieczny Lód”, organizowanej co roku przez Urząd Miasta w Olsztynie. Policjanci, strażacy, ratownicy medyczni, strażnicy miejscy i pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego olsztyńskiego Urzędu Miasta na plaży Jeziora Długiego spotkają się z dziećmi i młodzieżą, a także zwrócą im uwagę na właściwe zachowania na lodzie. Oprócz pokazu ratownictwa, mieszkańcy będą mogli przyjrzeć się z bliska nowoczesnemu wyposażeniu Policji. Wszystko to w godz. 11.00-13.00. Podczas licytacji prowadzonej podczas tej imprezy będzie można wylicytować przelot policyjnym poduszkowcem.

Źródło: KWP Olsztyn/własne

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz