Podróżował po Polsce i... okradał kościoły. Obrabował też świątynię w Olsztynie [WIDEO]

Podróżował po Polsce i... okradał kościoły. Obrabował też świątynię w Olsztynie [WIDEO]
26-latek został zatrzymany po tym jak okradł jeden z kościołów w Olsztynie. Wcześniej dokonał podobnych przestępstw w Częstochowie i Lublinie
Fot. Screen z nagrania / KMP Olsztyn

26-latek został złapany w Olsztynie, po tym jak włamał się i ukradł ze skarbony 5 tys. zł. Był też poszukiwany za przestępstwa o podobnym charakterze. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu za to 10 lat pozbawienia wolności.

W dniu 27 lipca 2020 roku, olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z olsztyńskich kościołów oraz na teren plebani. Do zdarzenia doszło w godzinach wieczorowych po tym jak kościół po ostatnim nabożeństwie opuścili wszyscy wierni – przyznał Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Mężczyzna wyłamał drzwiczki w skarbonach i ukradł 5 tys. zł. Po czterech dniach został ujęty. Po przesłuchaniu usłyszał zarzut z art. 279 §1 kk, czyli kradzież z włamaniem. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

Lecz to nie wszystko. 26-latek już wcześniej popełnił podobne przestępstwa. Był nawet poszukiwany listem gończym do odbycia kary kilkudziesięciu dni pozbawienia wolności.

Po dokładnej analizie przestępczych zachowań 26-latka, można stwierdzić, że w tym przypadku mamy do czynienia ze zjawiskiem przestępczości migrującej. Okazało się, że do poprzednich przestępstw doszło m.in. na terenie Lublina czy Częstochowy – dodał Rafał Prokopczyk.

Źródło: własne / KMP Olsztyn

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

  • je 2020-08-06 14:42:51 82.139.*.*
    O który olsztyński kościół chodzi ?? Ktoś coś ??
    Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
  • Granat 2020-08-06 13:01:40 5.184.*.*
    Nie okradł tylko wziął swoją część. Jezus kazał się dzielić z maluczkimi. Katabasom nie ubędzie !!!. 20 miliardów rocznie dla tych leni , zadłużenie szpitali to na ten moment kwota 14 miliardów. Komu Wy byście przekazali dolę z podatków??!!
    Odpowiedz Oceń: 3 3 Zgłoś treść