Pod Olsztynkiem uprawiał egzotyczne rośliny. Biznes zepsuli mu policjanci

Pod Olsztynkiem uprawiał egzotyczne rośliny. Biznes zepsuli mu policjanci
28-latek z Dywit nie tylko handlował marihuaną, ale także uprawiał konopie indyjskie
Fot. KMP Olsztyn

6 sierpnia funkcjonariusze policji z Olsztyna zatrzymali 28-latka podejrzanego o handel narkotykami. Podczas przeszukania jego domu znaleźli i zabezpieczyli ok. 850 gramów marihuany. W trakcie przeszukania okazało się, że zajmował się nie tylko handlem, ale także uprawą konopii indyjskich. Grozi mu za to nawet 10 lat więzienia.

28-letni mieszkaniec Dywit od dłuższego czasu był na celowniku policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Mężczyzna miał przechowywać znaczne ilości środków odurzających.

W ubiegły czwartek (06.08.2020) funkcjonariusze weszli na teren posesji mężczyzny.

W trakcie przeszukania w garażu policjanci znaleźli worek z zawartością zielonego suszu roślinnego. Kolejne narkotyki znajdowały się w domu m.in. w kuchni. Ze wstępnych ustaleń wynika, że funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 850 gramów marihuany. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych – przyznał Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Jednak to nie koniec. Mężczyzna zajmował się również uprawą konopi indyjskich, na jednym z nieużytków rolnych w gminie Olsztynek. Policjanci zabezpieczyli 10 krzewów.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz uprawy konopi innej niż włókniste, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności – dodał Rafał Prokopczyk.

Wobec 28-latka zastosowano dozór policyjny.

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Stefan Jaracz 2020-08-11 15:16:08 77.119.*.*
    Ta roślina powinna być zalegalizowana.Alkochol to prawdziwe zło.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
  • bob marley 2020-08-10 11:31:55 185.220.*.*
    Redakcję portalu gorąco prosimy o współrzędne geograficzne miejsca uprawy.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 0