Dziś jest: 23.07.2024
Imieniny: Bogny, Brygidy, Stwosza
Data dodania: 2024-06-19 18:31

Aleksandra Sawczuk

„Poczuj” Ciepło. Olsztyńsko-warszawscy muzycy prezentują debiutancką płytę [WIDEO]

„Poczuj” Ciepło. Olsztyńsko-warszawscy muzycy prezentują debiutancką płytę [WIDEO]
Premiera płycy zespołu Ciepło
Fot. Ciepło

Za nami premiera płyty zespołu „Ciepło”. W pierwszych dniach czerwca w browarze Warmia na Scenie Zgrzyt wybrzmiały melodyjne kompozycje olsztyńsko-warszawskich muzyków. Pierwsze autorskie pomysły zakiełkowały w głowach artystów już ponad dekadę temu, natomiast to rok 2023 okazał się dla składu przełomowy.

reklama

„Ciepło” tworzą: Martyna Jaskulska-Dejnak (wokalistka i autorka tekstów), Piotr Dejnak (gitarzysta i autor tekstów), Łukasz Borowiecki (basista), Adrian Krawczyk (klawiszowiec i autor tekstów) oraz Kuba Mikulski (perkusista), których poza wspólnym graniem, łączy również przyjaźń. Co ciekawe, oprócz wykonywania utworów autorskich, większość składu przez ponad 10 lat wspólnie tworzyła projekt coverowy.

Muzycy określają rodzaj prezentowanej twórczości jako „warm pop”, ponieważ ich utwory nie stanowią wyniku chłodnej kalkulacji a są efektem szczerej potrzeby dzielenia się emocjami.

Prace nad płytą ruszyły w 2023 r. Czas okazał się o tyle wymagający, iż wokalistka (Martyna) i gitarzysta (Piotr) spodziewali się wówczas dziecka. Finalnie artystom udało się przejść przez niełatwy proces, wydając na świat debiutancki krążek zatytułowany „Poczuj”.

- W dniu koncertu odbyła się również premiera naszego albumu w sieci i te wydarzenia były dla mnie spełnieniem wieloletnich marzeń, wisienką na torcie po latach pracy nad płytą. Wiele koncertów już za mną, ale ten pozostanie głęboko w mojej pamięci… tym bardziej, że był to mój pierwszy występ będąc mamą. Chyba dla wszystkich członków zespołu zaskoczeniem była reakcja publiczności – ogromne brawa, a po chwili tłum ludzi z naszymi płytami, rozdawanie autografów, zdjęcia, miłe słowa, znajome twarze i dużo śmiechu. Nowym wyzwaniem będzie teraz powrót do pisania następnych utworów… Jeszcze nie wiem, jak to się robi przy małym dziecku, ale słyszę już w głowie odpowiedź moich kolegów – „szybko”. Myślę, że wspólnie z mężem znajdziemy sposób na tworzenie, biorąc przykład z bardziej doświadczonych kolegów z zespołu – mówiła w rozmowie z portalem Olsztyn.com.pl Martyna Jaskulska-Dejnak.

Po udanej premierze albumu, która odbyła się 7 czerwca na Scenie Zgrzyt, muzycy nastawiają się na owocny sezon koncertowy.

 

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl