Dziś jest: 14.06.2024
Imieniny: Bazylego, Elwiry
Data dodania: 2020-02-05 18:15

Monika Smolik

Oryginalna akcja strażaków z Bartąga. Chcą, żeby piesi byli bezpieczniejsi

Oryginalna akcja strażaków z Bartąga. Chcą, żeby piesi byli bezpieczniejsi
Strażacy chcą zwiększyć bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
Fot. OSP Bartąg/FB

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartągu zorganizowali nietypową akcję. Na znakach w rejonie przejść dla pieszych na ul. Bartąskiej zaczepili opaski odblaskowe i zachęcają mieszkańców do ich zdejmowania.

reklama

Opaski odblaskowe pojawiły się na znakach. W ten sposób strażacy-ochotnicy chcą poprawić widoczność przejść dla pieszych.

- Zachęcamy jednak także do ich zdejmowania i umieszczania na plecakach, torbach czy też standardowo bezpośrednio do ręki albo nogi na czas spaceru czy innej aktywności – namawiają strażacy z OSP w Bartągu.

Funkcjonariusze tłumaczą, ze akcja dotyczy nie tylko pieszych, ale też kierowców.

- Pamiętajcie, iż po zmroku każdy rodzaj odblasku na sobie poprawia znacząco widoczność. W ten sposób wspólnie dbamy o bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców – dodają.

Gdy ze znaków znikną już wszystkie odblaski, to strażacy uzupełnią braki. W ten sposób chcą też zachęcić do udziału w przedsięwzięciu innych mieszkańców Olsztyna i gminy Stawiguda. Każdy, kto posiada nadmiar opasek i chce się z nimi podzielić, może zgłosić się do remizy lub skontaktować się z nimi na Facebooku.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Lee 2020-02-06 21:56:38 89.228.*.*
    Pasy nie zwalniają z nie myślenia
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • Issru 2020-02-06 15:42:11 5.173.*.*
    Gut akcja..acz kolwiek to przejscie dla pieszych jestmalo oświetlone wiec te opaski nawet mogly by tam zostac dla lepszej widocznosci samego znaku i skoro nie ma doswietlenia przejcia dla pieszych lampami typu zebra..
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0

www.autoczescionline24.pl