Olsztyński teatr ponownie zagra z wykorzystaniem techniki audiodeskrypcji

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, wychodząc naprzeciw potrzebom osób niewidomych i niedowidzących ponownie zaprezentuje spektakl w technice audiodeskrypcji. Zaprezentowany zostanie spektakl repertuarowy - ''Najwięcej samobójstw zdarza się w niedzielę''.

Przypomnijmy, Teatr Jaracza uzyskał dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na prowadzenie spektakli w technice audiodeskrypcji. Przedsięwzięcie jest kontynuacją kompleksowych działań, które Teatr rozpoczął w 2015 roku, kiedy to zakupiono zestaw do audiodeskrypcji dla 120 osób.

Podczas przedstawienia audiodeskrypcyjnego, lektor opowiada o warstwie widzialnej dzieła (język ciała, wyraz twarzy, sytuacje i przestrzeń sceniczna, kostiumy), co pozwala osobom niewidomym i słabowidzącym podążać za akcją sztuki.

Dodatkiem do spektakli będzie program teatralny wydany z zastosowaniem druku czarnego i alfabetu Braillea, który widzowie otrzymają nieodpłatnie.

Teatr realizuje projekt we współpracy Kartuskim Centrum Kultury w Kartuzach oraz Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu.

Spektakle z audiodeskrypcją odbędą się w następujących terminach:

5.11 w Olsztynie

7.11 w Kartuzach

28.11 w Elblągu

 

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz