Olsztynianie pomagają Haitańczykom

Wiele osób i instytucji z całego świata solidaryzuje się z poszkodowanymi w wyniku trzęsienia ziemi na Haiti. Do pomocy przyłączają się także olsztynianie.

 

Data 12 stycznia 2010 roku na pewno na długo pozostanie w pamięci wielu z nas. Trzęsienie ziemi na Haiti poruszyło cały świat. Skala zniszczeń jest ogromna – ponad 100 tysięcy ofiar, zniszczone domy i instytucje, a także brak podstawowych środków do życia to tylko niektóre skutki tragedii. Od kilku dni ze wszystkich stron świata napływa pomoc dla poszkodowanych. Ofiarom kataklizmu wsparcia chcą udzielić także olsztynianie.

Wczoraj na ulice naszego miasta wyszło 30 wolontariuszy Polskiego Czerwonego Krzyża, którzy jeszcze przez dwa dni w godzinach 10.00 – 14.30 będą zbierać datki do puszek. Pomóc poszkodowanym możemy także przez wysłanie sms o treści ''POMAGAM” pod numer 72052. Koszt takiej wiadomości to 2,44 zł z vat.

Pomoc dla Haitańczyków chce nieść również archidiecezja warmińska. W ubiegłą niedzielę księża odczytali w kościołach apel o pomoc ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti. 24 stycznia we wszystkich kościołach w naszym regionie odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek. Ofiary można wpłacać także bezpośrednio na konto Caritas Archidiecezji Warmińskiej z dopiskiem ''Haiti'' (nr konta: 711240 55981111000050334618).

Bezpośrednio na miejscu tragedii pomagać będą dwaj olsztyńscy lekarze, którzy wejdą w skład 12-osobowej grupy medyków z całej Polski. Chirurdzy już dziś wylecą na Haiti, gdzie wezmą udział w siedmiodniowej misji. W trakcie jej trwania lekarze będą prowadzili najcięższe operacje na północy Haiti i w dzielnicy slumsów w szpitalu sióstr Szarytek.

 

Źródło: Caritas/PCK/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz