Olsztynek. Oszuści ukradli seniorom 70 tys. zł!

Olsztynek. Oszuści ukradli seniorom 70 tys. zł!
Seniorzy z Olsztynka stracili oszczedności życia (zdjęcia ilustracyjne)
Fot. Pixabay.com

We wtorek (22 września) policjanci dostali zgłoszenie, że seniorzy z Olsztynka zostali oszukani przez grupę osób, która weszła do ich mieszkania, aby prosić o pomoc. Rzekomo zepsuło im się auto. Okazało się, że to oszuści, którzy ukradli małżeństwu ogromną sumę pieniędzy.

Do zdarzenia doszło we wtorek w Olsztynku. Z relacji 87-latka wynikało, że pod jego dom podjechała autem grupa czterech osób. W trakcie rozmowy mężczyzna poprosił pokrzywdzonego o pomoc. Twierdził, że doszło do awarii pojazdu. Po chwili obaj poszli do garażu po narzędzia.

W tym samym czasie jedna z kobiet poprosiła właścicielkę domu o szklankę wody, bo rzekomo źle się poczuła, więc obie poszły do kuchni.

Pozostałe osoby, wykorzystując nieobecność właścicieli, przeszukali jedno z pomieszczeń i okradli seniorów. Po kilku minutach wszyscy odjechali w nieznanym kierunku.

Okazało się, że seniorzy stracili 70 tys. zł. Małżeństwo zgłosiło policji kradzież. Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz ich sprawców.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • xxxl 2020-09-25 08:26:00 95.50.*.*
    Ciekawe skąd mieli takie pieniądze ?. Podejrzewam ze ci złodzieje na bank wiedzieli co mają kraść i do kogo podjechać. Dla mnie to rodzina i opiekunowie na pierwszym miejscu podejrzeń
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 1