Olsztyn stolicą bluesa

Występ gwiazdy Otisa Claya z USA, podczas ostatnich Olsztyńskich Nocy Bluesowych zdobył pierwsze miejsce w plebiscycie Blues Top - miesięcznika Twój Blues w kategorii wydarzenie.

- Ta nagroda potwierdza, że Olsztyn jest niekwestionowaną stolicą bluesa. Olsztyńskie Noce Bluesowe to festiwalowa marka z dużymi tradycjami i olbrzymim potencjałem, to impreza, którą będziemy pielęgnować i rozwijać - powiedział dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Marek Marcinkowski.

Miejski Ośrodek Kultury ma na koncie już trzy główne nagrody w plebiscycie Blues Top. Olsztyńskie Noce Bluesowe zdobyły uznanie czytelników miesięcznika Twój Blues w 2003, 2005 i 2006 roku. Warto zaznaczyć, że i inni tegoroczni laureaci są dobrze znani olsztyńskiej publiczności. W 2009 Miejski Ośrodek Kultury zorganizował koncert Paula Lamba (2. miejsce w kategorii harmonijka ustna - świat), a w styczniu w sali kameralnej amfiteatru wystąpiła Magdalena Piskorczyk (1. miejsce w kategorii wokalistka – Polska).

Polscy laureaci - jak co roku – spotkają się na koncercie "GALA BLUES TOP" 24 kwietnia w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Oprócz niepowtarzalnych występów (laureaci zagrają nie ze swymi stałymi zespołami, ale z innymi laureatami), jak zawsze wręczone zostaną "Blues-kalarusy", czyli grafiki autorstwa światowej sławy artysty-plastyka, profesora katowickiej ASP, Romana Kalarusa. Gościem specjalnym tegorocznej gali będzie Shemekia Copeland - młoda, ale już utytułowana wokalistka, typowana na nową królową bluesa, obsypana nominacjami do prestiżowych nagród Blues Music Awards i Grammy.

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal ''Olsztyńskie Noce Bluesowe'' odbędzie się 9 i 10 lipca.


Źródło: MOK Olsztyn/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz