Dziś jest: 06.12.2023
Imieniny: Emiliana, Jaremy
Data dodania: 2023-11-16 15:14

Redakcja

Olsztyn. Lodowiska szykują się do sezonu. Znamy cennik

Olsztyn. Lodowiska szykują się do sezonu. Znamy cennik
Olsztyński OSiR szykuje lodowiska na sezon zimowy na ul. Jeziołowicza i Kapitańskiej
Fot. OSiR Olsztyn / Facebook

Wielbicieli zimowego szaleństwa w naszym mieście nie brakuje. Dlatego dobrą wiadomością - szczególnie dla tych, którzy preferują jazdę na łyżwach - będzie fakt, że w Olsztynie trwa przygotowywanie lodowisk.

reklama

Łyżwiarstwo to idealna forma rekreacji praktycznie dla każdego. Nie potrzeba ani wygórowanych zdolności ruchowych ani skomplikowanego sprzętu, by zrelaksować się i zapewnić sobie trochę aktywności.

Ośrodek Sportu i Rekreacji już przygotowuje miejsca pod wylanie tafli. Budowa infrastruktury niezbędnej do uruchomienia lodowisk rozpoczęła się na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel oraz przy ul. Jeziołowicza (osiedle Pieczewo).

CRS Ukiel przygotowuje się do przyjęcia amatorów łyżwiarstwa

- Podobnie jak w poprzednim roku chcielibyśmy rozpocząć sezon 1 grudnia - mówi Zbigniew Szymula z OSiR-u w Olsztynie. - Infrastruktura techniczna będzie gotowa, potrzebujemy tylko kilku stopni mrozu.

Ceny wstępu na przygotowywane lodowiska będą identyczne, jak w poprzednim sezonie. Za bilet normalny (45- minut jazdy) zapłacimy 15 złotych, natomiast za ulgowy - 12 złotych. Karnet na 10 wejść to wydatek odpowiednio 140 i 110 złotych.

- Przy wstępie na nasze lodowiska jest możliwe skorzystanie z Karty Olsztyn Sport - dodaje Zbigniew Szymula. - W jej cenie jest m.in. wejście na taflę raz dziennie na 45 minut. Nie jest w to wliczone wypożyczenie łyżew. W CRS Ukiel honorujemy także inne karty.

Alternatywą dla plaży miejskiej będzie lodowisko przy ul. Jeziołowicza

Na trzecie lodowisko - kryty obiekt przy Uranii - będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. W tej chwili trwają jeszcze prace wykończeniowie przy hali widowiskowo-sportowej oraz jej przygotowanie do odbiorów technicznych.

[informacje o Karcie Olsztyn Sport i innych promocjach OSiR]

Galeria

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Olsztyniak66 2023-11-19 23:07:28 88.156.*.*
  W każdym innym mieście w Polsce lodowisko dla dzieci i młodzieży kosztuje od 3 do 7 złotych za 45 minut-w Olsztynie trzeba zarabiać na dzieciach..... Dziadostwo....
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • qaz 2023-11-19 20:37:39 5.184.*.*
  W Olsztynie potrzebne jest kryte lodowisko w innym przypadku jakość lodu zależy od pogody, a deszcz nie jest łaskawy dla niego. Nie chodzi tu o stałą zabudowę, ale namiot itp.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • bolej 2023-11-17 07:53:09 82.177.*.*
  Tylko niech ktoś jeszcze pomyśli o przebierających się, korzystających z lodowiska na Pieczewie. Jak cokolwiek pada, to nie ma skrawka suchej ławki. Trochę kicha jak przemarznięty człowiek schodzi z lodowiska i musi przebierać się w mokre rzeczy. Noż kurde Olsztyn miasto wojewódzkie i taki minimalizm.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 1

www.autoczescionline24.pl