Od maja nietypowe odpady będziemy oddawać w innym miejscu

Od maja nietypowe odpady będziemy oddawać w innym miejscu
Fot. UM Olsztyn

Od 1 maja zmieni się siedziba Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. O nowego miesiąca nietypowe odpady olsztynianie będą oddawać przy ul. Towarowej 20a, a nie jak do tej pory przy ul. Lubelskiej.

Do siedziby PSZOK mieszkańcy miasta mogą bezpłatnie oddać odpady problemowe i niebezpieczne.

- W ubiegłym roku PSZOK przyjął łącznie od mieszkańców 1763 Mg (ton) odpadów, co daje niecałe 11 kilograma na osobę. Najczęściej oddawaliśmy odpady remontowo-budowlane, wielkogabarytowe (łóżka, szafy i fotele) i odpady zielone. Do tego dochodziły także: opony, zużyty sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz tekstyliów - mówi Ewa Łukasik-Błażejewicz z Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Olsztyna.

W punkcie można za darmo oddać takie śmieci jak zużyte opony, baterie, przeterminowane leki, termometry rtęciowe, sprzęt elektroniczny, farby, rozpuszczalniki, kleje i inne chemikalia, świetlówki, żarówki i odpady wielkogabarytowe, takie jak łóżka czy meble.

Od 1 maja PSZOK, który teraz mieści się przy ul. Lubelskiej, zmieni swoją siedzibę. Odpady będzie można oddawać w placówce przy ul. Towarowej 20a.

Źródło: własne/UM Olsztyn

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • mieszkaniec Olsztyna 2019-04-23 18:28:27 31.0.*.*
    Ktoś może wie, gdzie mogę oddać plastikowy zderzak samochodowy? Bo w PSZOKu nie przyjmują i nie mają pojęcia gdzie można pozbyć się go.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść