Obiekt nad Ukielem zostanie rozbudowany. Miasto szuka wykonawcy

Obiekt nad Ukielem zostanie rozbudowany. Miasto szuka wykonawcy
Projekt skateparku w CRS Ukiel
Fot. UM Olsztyna

Miasto szuka wykonawcy rozbudowy skateparku, z którego można korzystać na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel w ramach OBO. Oferty będą przyjmowane do połowy kwietnia.

Rozbudowa skateparku w CRS Ukiel to jeden ze zwycięskich projektów VII edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu mieszkańców propozycja jego rozbudowy zdobyła niemal cztery tys. punktów.

- Na naszym „Bowlu” działa Akademia Deskorolki prowadzona przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tego typu rozbudowa pomoże Akademii i wszystkim, którzy zaczynają swoją przygodę ze sportami ekstremalnymi. Także starzy wyjadacze znają coś dla siebie, szczególnie że Olsztyn słynie z jednych z najlepszych BMX-owców w Polsce – wyjaśniają pomysłodawcy projektu.

Skatepark na terenie CRS Ukiel ma zostać rozbudowany o małą sekcję uliczną. Użytkownicy przyznają, że istniejący obiekt warto uzupełnić m.in. o schody z rurkami czy długi, niski murek. Wśród elementów, jakie miałyby się znaleźć w nowej sekcji są Bank, Manual Pad, Quarter, Piramidka i Grindboxy. Prace miałyby objąć obszar około 20x27 metrów.

Wykonawca na projekt oraz realizację inwestycji będzie mieć 210 dni. Same prace budowlane oraz montaż urządzeń mają potrwać nie więcej niż 115 dni od momentu uzyskania niezbędnych pozwoleń.

Wartość projektu przed głosowaniem w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim została określona na niemal 500 tys. zł.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • DJmk 2021-04-11 11:41:47 46.114.*.*
    Tak to racia, mówimy i dostajemy ogromne dotacie na środowiska, ekologię, polepszenia samopoczucia mieszkańców. A wpadamy na szare i ponure betony, natura znika z powieszchni miasta jtak szybko, jak przychodzi globalne ocieplenie. Ludzie już zapomnieli jak się żyje bezstresowo. W ciąż biegniemy przed siebie bez celu. I tak też niszczymy szybko jak biegamy tą naturę. Nie myśląc o następnych pokoleniach dzieciach, wnukach, prawnukach. Tak szybko wydają poltycy dezyzie o niszczeniu środowiska, i do tego kolosalne pieniądze na to nie swoje.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • KrysN. 2021-04-09 11:53:22 88.156.*.*
    "Pan Betoniarz" sprzedał teren między Nagórkami a Jarotami pod następne blokowiska, które aktualnie są reklamowane do sprzedaży. Ludzie tracą pracę, a niektórzy są już bardzo zdesperowani. Wycinane są stare drzewa i zieleni w mieście coraz mniej. Grunt, że jeżdżą puste tramwaje i nic się już już się fajnego nie dzieje.....
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0