Nowy baner na Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Ponad 1300 dzieci upamiętniło św. Jana Pawła II [ZDJĘCIA]

Nowy baner na Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Ponad 1300 dzieci upamiętniło św. Jana Pawła II [ZDJĘCIA]
Na Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie zawisł baner upamiętniający 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
Fot. Łukasz Kozłowski/Olsztyn.com.pl

Dziś (18 maja) mija setna rocznica urodzin papieża Jana Pawła II. Z tej okazji na Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie zawisł nowy baner. Ponad 1300 rysunków dzieci upamiętniło papieża. W oficjalnym przedstawieniu banera wzięli udział m.in. wojewoda warmińsko-mazurski, Artur Chojecki oraz ks. abp Józef Górzyński, Metropolita Warmiński. Wojewoda, przy okazji uroczystości, mówił również o ochronie życia poczętego.

18 maja to dzień urodzin papieża Jana Pawła II. W tym roku obchodziliśmy jego setną rocznicę. Z tej okazji na olsztyńskim urzędzie wojewódzkim zawisł baner, upamiętniający Papieża Polaka.

- Baner umieszczany na urzędzie wojewódzkim stał się już pewnego rodzaju tradycją. Wieszamy go dla upamiętnienia najważniejszych wydarzeń. My, jako administracja rządowa, chcemy choć symbolicznie włączyć się w obchody 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. Na tym, który widnieje od dziś, znajdują się prace najmłodszych z całego województwa – powiedział wojewoda warmińsko-mazurski, Artur Chojecki.

Artur Chojecki

Akcja ta powstała we współpracy z Warmińsko-Mazurskim Kuratorium Oświaty i wzięło w niej udział ponad 100 szkół z całego województwa. Około 1300 dzieci wykonało rysunki, przedstawiające św. Jana Pawła II.

Prace oglądane z daleka tworzą napis „100-lecie urodzin św. Jana Pawła II”. Każdą z nich można również obejrzeć z bliska.

Baner widoczny jest od strony alei Piłsudskiego

Wojewoda w swoim wystąpieniu wspomniał również o nauce św. Jana Pawła II oraz ochronie życia poczętego.

- Nauczanie szczególnie społeczne Jana Pawła II uwzględniało rzeczy, które dla dziejów naszego narodu są najważniejsze. Mowa o uznaniu godności każdego człowieka, od poczęcia do naturalnej śmierci – mówił Chojecki.

Na oficjalnej prezentacji banera obecny był także ks. abp Józef Górzyński, Metropolita Warmiński.

- Jestem bardzo wdzięczy za tę inicjatywę, która wciąga kolejne pokolenia i przybliża im postać św. Jana Pawła II. My bardzo głęboko przeżywaliśmy łączność z nim i teraz staramy się to przekazać najmłodszym. Ten baner pokazuje, że nowe pokolenia chętnie uczestniczą w poznawaniu wielkiego Polaka, a jego historia jest dla nich intrygująca – powiedział ks. abp Józef Górzyński.

Ks. abp Józef Górzyński

Sejm ustanowił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. Papież Polak odwiedził Warmię i Mazury podczas pielgrzymki do ojczyzny w 1991 roku. 5 i 6 czerwca 1991 roku gościł w Olsztynie, gdzie w Kościele Matki Boskiej Ostrobramskiej (nieopodal Parku Kusocińskiego) odprawił mszę świętą.

Święty Jan Paweł II urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Został wybrany papieżem w 1978 roku oraz pełnił służbę aż do śmierci w 2005 roku.

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

  • Xnx 2020-05-18 17:10:20 188.147.*.*
    Ciekawe czy po kolejnym filmie Sekielskich o tuszowaniu pedofili przez Watykan też tak będziemy z radością wychwalać JP2 Oby tak ale mam obawy
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1
  • FankaKuby 2020-05-18 16:13:02 37.47.*.*
    Polecam wejść na FB Kuby wątłego i podobną akcję zrobić w swoim mieście. Czas na NAS!!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1
2147382000