Nowa droga pomoże ożywić okolice Pieczewa

Nowa droga pomoże ożywić okolice Pieczewa
Fot. Materiał prasowy UM Olsztyn

Trwa realizacja ważnej inwestycji drogowej. Mowa o budowie w nowym śladzie dawnej ul. Pstrowskiego (obecnie ul. 5. Wileńskiej Brygady AK) i połączenie jej z  węzłem drogowym Pieczewo (S51). Droga nie tylko pomoże skomunikować miasto z obwodnicą Olsztyna, ale także spowoduje ożywienie gospodarcze tej części miasta.

Przedmiotem tej ważnej, miejskiej inwestycji jest budowa  ciągu drogi o długości 2,66 km wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Ten niewielki fragment nowej drogi, który będzie jednym z trzech łączników miasta z obwodnicą,  przyniesie wiele korzyści zarówno miastu jak i regionowi. Inwestycja wpłynie pozytywnie na dostępność komunikacyjną tego regionu Polski Wschodniej, obsługiwać będzie południowo – wschodnią część miasta oraz przenosić ruch z DK 16 i DK 53. 

To, co istotne,  droga przebiega przez teren dotychczas niewykorzystywany i zgodnie z planem jej realizacja pomoże ożywić gospodarczo tę część miasta. Łącznik z węzłem Pieczewo umożliwi budowę nowych osiedli mieszkaniowych.

Droga ma zostać oddana do użytku w trzecim kwartale tego roku. Realizacja zadania to nie tylko budowa fragmentu nowej drogi. Wykonawca miał za zadanie także budowę bezkolizyjnego przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów, obustronnych chodników i ścieżek rowerowych, zjazdów, zatok autobusowych i pętli autobusowej, kanalizacji deszczowej,  czy oświetlenia. 

Z nowego ciągu korzystać będą mieszkańcy miasta, przedsiębiorcy i turyści.

Koszt budowy nowej drogi to około 56 mln złotych z czego 85 procent stanowi dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

www.olsztyn.eu

"Budowa drogi wojewódzkiej nr AAA w Olsztynie na odcinku od ul. Pstrowskiego do węzła drogowego Pieczewo (S51)"

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • werftghgrefdrgthj 2018-07-02 21:25:26 77.111.*.*
    nikt normalny nie będzie chciał mieszkać pod anteną telewizyjną.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 0