Nocny pożar w Banku Żywności. Straty oszacowano na 5 mln zł! [AKTUALIZACJA]

Nocny pożar w Banku Żywności. Straty oszacowano na 5 mln zł! [AKTUALIZACJA]
Akcja strażaków w Banku Żywności w Olsztynie
Fot. Czytelnik Olsztyn.com.pl

Dziś w nocy doszło do pożaru w olsztyńskim Banku Żywności. Ogień wybuchł w jednej z trzech części budynku. Straty oszacowano na 5 mln zł. Przyczyna na razie jest nieznana.

Do pożaru Banku Żywności przy ul. Kotańskiego doszło w nocy, strażacy dostali zgłoszenie o godz. 2:56. Do akcji zadysponowano 11 zastępów straży pożarnej, czyli około 60 strażaków – 30 ochotników i 30 z komend państwowych.

- Działania jeszcze trwają, teraz prowadzimy dogaszanie. Pożar wybuchł w budynku o długości około 100 m i szerokości 13 m, podzielonym na trzy części, ogień pojawił się w środkowej części. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, pożar był całkowicie rozwinięty, ale udało się ograniczyć ogień do jednej części – wyjaśnia nam bryg. Sławomir Filipowicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Doszczętnie spłonęła część hotelowa, na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się na magazyny Banku Żywności.

- Przyczyna pożaru na razie jest nieznana. Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja. Nie ma osób poszkodowanych. Wstępnie straty oszacowano na 5 mln zł. Dzięki temu, że ogień nie rozprzestrzenił się na pozostałe części budynku, udało się uratować mienie o wartości około 5 mln zł – dodaje Sławomir Filipowicz.

Akcja wkrótce powinna się zakończyć.

Wczoraj rozpoczął się Światowy Dzień Żywności. Olsztyński Bank Żywności z tej okazji prowadzi kampanię informacyjną dotyczącą kwestii związanych z marnowaniem jedzenia.

AKTUALIZACJA

Zakończyła się już akcja gaśnicza strażaków. Zalane zostało 2/3 budynku.

- Otwarta miesiąc temu Kuźnia powstała dzięki finansowaniu unijnemu, wsparciu sponsorów, darczyńców, dzięki zbiórkom publicznym i ofiarnej pracy wielu ludzi. Miała służyć społeczeństwu i wspierać misję Banku Żywności w Olsztynie. W tej chwili czekamy na decyzję nadzoru budowlanego odnośnie dalszej eksploatacji budynku. Wszyscy jesteśmy w wielkim szoku, to nasz wielki dramat i wszystkich osób, które korzystały z pomieszczeń Kuźni - informuje Edyta Jermakow, specjalista ds. komunikacji Banku Żywności w Olsztynie.

W związku z pożarem, jutrzejsze warsztaty kulinarne zostały odwołane.

Galeria

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Maceij 2019-10-18 09:04:04 83.9.*.*
  "część hotelowa" spaliła się ? Wg artykułu, a to ciekawe cóż to za część misji Banku Żywności. Prawda jest taka że spaliła się część Made In. Gazetki sponsoringowej, z super PR
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1
 • olo 2019-10-17 11:57:37 213.73.*.*
  bezwartościowa historycznie stajnia, w którą wpakowano masę pieniędzy bez norm użytkowych i pożarowych
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 15
 • babcia olsztynianka 2019-10-17 09:55:34 89.228.*.*
  Widać komuś zależało na podpaleniu .
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 8