NIK kontroluje szlak Green Velo i pyta użytkowników o opinie

NIK kontroluje szlak Green Velo i pyta użytkowników o opinie
Odcinek Srokowo-Kętrzyn
Fot. Green Velo

Najwyższa Izba Kontroli prowadzi kontrolę Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Ma ona na celu uzyskanie jak najszerszej informacji na temat wykorzystania traktu. W tym celu powstała ankieta, skierowana do osób, które jeździły trasą. Pojawiają się pytania m.in. o bezpieczeństwo i oznakowanie szlaku.

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo został ukończony w 2015 r. Przebiega przez obszar pięciu województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Na ten Szlak składają się zarówno specjalnie w tym celu wybudowane odcinki, jak i już wcześniej istniejące, przystosowane do potrzeb rowerzystów.

Green Velo łączy ze sobą szereg atrakcji turystycznych, zarówno położonych bezpośrednio przy nim, jak i w ramach „korytarza” po obu stronach trasy. Wzdłuż Szlaku umieszczonych zostało ponad 200 Miejsc Obsługi Rowerzystów (MOR). Ze Szlakiem powiązano obiekty noclegowe, gastronomiczne, usługowe i inne, tworzące system Miejsc Przyjaznych Rowerzystom (MPR).

Dla uzyskania pełnego obrazu utrzymania i wykorzystania Wschodniego Szlaku Rowerowego, Najwyższa Izba Kontroli opublikowała specjalną ankietę dla osób, które w latach 2018-2019 korzystały z Green Velo.

Ankietę można wypełnić TUTAJ.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz