Górowo Iławeckie. Nastolatka wyrzuciła ludzki płód do stawu. Na jakim etapie jest śledztwo?

Górowo Iławeckie. Nastolatka wyrzuciła ludzki płód do stawu. Na jakim etapie jest śledztwo?
Staw Garncarski w Górowie Iławeckim
Fot. Google Street View

Do szokującej sytuacji doszło w Górowie Iławeckim. Nastolatka, która była w piątym miesiącu ciąży, zażyła tabletki wczesnoporonne, a następnie wydaliła martwy płód i wyrzuciła go do Stawu Garncarskiego. Prokuratura obecnie prowadzi postępowanie przygotowawcze.

Sprawa ta zszokowała mieszkańców Górowa Iławeckiego. Nastolatka, będąca w ciąży, zażyła tabletki wczesnoporonne, które kupiła w internecie. Później wydaliła martwy płód i wyrzuciła go do Stawu Garncarskiego. W ukryciu płodu miały pomagać koleżanki nastolatki.

Poszukiwania płodu trwały dwa dni, ale nie przyniosły żadnych skutków. Policjanci z Bartoszyc nie podają szczegółów. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Bartoszycach. Na jakim etapie jest obecnie śledztwo?

- Prokuratura Rejonowa w Bartoszycach prowadzi postępowanie przygotowawcze wszczęte w dniu 13.01.2020 r. w sprawie uszkodzenia ciała dziecka poczętego. W przedmiotowej sprawie cały czas trwają czynności procesowe, zmierzające do ustalenia okoliczności sprawy i osób które mogły przyczynić się do popełnienia przestępstwa – wyjaśnia nam Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Za to przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz