Narodowe Czytanie ''Balladyny'' Juliusza Słowackiego w Olsztynie [ZDJĘCIA]

Narodowe Czytanie ''Balladyny'' Juliusza Słowackiego w Olsztynie [ZDJĘCIA]
Aktorzy Teatru Lalek w Olsztynie czytali na starówce "Balladynę" Juliusza Słowackiego
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W sobotę na olsztyńskiej starówce aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek przedstawili własną, twórczą interpretację tekstu „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

W sobotę odbyła się już dziewiąta edycja Narodowego Czytania. W tym roku w całym kraju, także w Olsztynie, czytane było dzieło Juliusza Słowackiego "Balladyna".

Na scenie staromiejskiej aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek przedstawili własną, twórczą interpretację dramatu.

"Balladyna" Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu.

Dzieło Juliusza Słowackiego to osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach - Balladynie i Alinie – wciąż zachwyca i jest źródłem inspiracji dla artystów. Inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych polskich reżyserów i aktorów, cieszyły się dotąd ogromnym zainteresowaniem.

Organizatorem wydarzenia pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej oraz prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza, była Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Kultury i Olsztyński Teatr Lalek.

W całej Polsce czytano "Balladynę" w około 3,2 tys. miejscach.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Marusia 2020-09-06 16:19:27 31.0.*.*
    Więcej aktorów niż odbiorców....
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0