Nagrodzeni za pomoc

Są liderami organizacji pozarządowych, ludźmi pomagającymi bezinteresownie. Działają - zmieniając świat - a to należy docenić.

Nagrody Marszałka Województwa co roku trafiają do pracowników pomocy społecznej oraz najbardziej aktywnych liderów organizacji pozarządowych z województwa warmińsko-mazurskiego.

Tym razem spotkanie odbyło się na olsztyńskim Zamku, a okazją do wręczenia wyróżnień stał się Dzień Pracownika Socjalnego, który będziemy obchodzić – jak co roku – 21 listopada 2010 r.

- Współpracujemy z ośrodkami pomocy społecznej i organizacjami pozarządowymi, bo doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną odgrywają rolę – podkreślił Marszałek Jacek Protas.

Pracownicy tych instytucji i wolontariusze mają bezpośredni kontakt z mieszkańcami regionu, często potrzebującymi pomocy - nie tylko  tej finansowej. Wdrażają własne pomysły na aktywizację lokalnych środowisk, tworzą programy wsparcia i rozwiązywania problemów społecznych. Ich starania i zaangażowanie należy doceniać. To dzięki nim ''nasz mały lokalny świat'' staje się lepszy.

Źródło: własne/WWiM

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz