Szpitale w regionie wyposażone w nowy sprzęt

Dwa największe szpitale w regionie, specjalistyczny w Olsztynie i zespolony w Elblągu, wzbogacą się o nowoczesny sprzęt, który umożliwi ratowanie życia i przeprowadzenie niezbędnych badań.

Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie trafi histeroskop o wartości 150 tys. zł. Urządzenie pozwoli badać pacjentki z oddziału ginekologiczno-położniczego oraz z oddziału ginekologii onkologicznej.

Dzięki temu przyrządowi, w placówce będzie można wykonać badanie histeroskopii. Polega ono na oglądaniu wnętrza macicy w powiększeniu, poprzez optyczny wziernik. Przy jego pomocy z jamy macicy można pobierać wycinki śluzówki do badania histopatologicznego oraz wykonywać niektóre zabiegi lecznicze np. usunięcie zrostów wewnątrzmacicznych lub polipów.

Natomiast Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu chce kupić ambulans z podstawowym wyposażeniem na potrzeby działu ratownictwa medycznego. Przewidywany koszt zakupu wyniesie 350 tys. zł.

Zgodę na zakupy wydał Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Nowe urządzenia mają trafić do szpitali na początku przyszłego roku.

Źródło: WWiM/własne

Tagi: szpital

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz