Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się

Na osiedlu Gutkowo powstaną kolejne domki szeregowe

Na osiedlu Gutkowo powstaną kolejne domki szeregowe
Na terenie przy ul. Heleny powstanie szeregowa zabudowa jednorodzinna
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Niektóre osiedla Olsztyna w ciągu ostatnich lat zaczęły cieszyć się dużym zainteresowaniem - zarówno mieszkańców, jak i deweloperów. Jednym z takich miejsc jest Gutkowo. Położone na północnym zachodzie miasta osiedle co jakiś czas "wzbogaca się" o kolejne domy. Do znajdujących się już tam budynków za jakiś czas dołączą domki szeregowe. Wniosek o pozwolenie na budowę jest obecnie rozpatrywany przez władze miasta.

reklama

Gutkowo to najszybciej rozwijające się osiedle domów jednorodzinnych w Olsztynie. Tereny te cały czas budzą zainteresowanie ludzi pragnących tego typu lokum. Z lokalizacji korzystają także deweloperzy. Według danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, w Gutkowie, przy ul. Heleny, powstanie osiedle domków szeregowych.

Wniosek o zezwolenie na budowę budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej wraz z zagospodarowaniem terenu wpłynął do urzędu miasta pod koniec poprzedniego roku. Wnioskodawca został wezwany do uzupełnienia braków w dokumentacji, po czym sprawą zajmie się ratusz.

Z informacji portalu Olsztyn.com.pl wynika, że wniosek o budowę złożył właściciel położonego nad jez. Tyrsko obiektu noclegowego. 

Galeria

Komentarze (23)

Dodaj swój komentarz
Odpowiadasz na komentarz.
Zaloguj się i odblokuj lepsze komentarze. Historia, wyróżnienie i dodatkowe opcje w Twoim profilu. Zaloguj się

  • gutkowiak 2024-03-19 07:43:20 46.113.*.*
    Stop patodeweloperce w Gutkowie !!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 4
  • Marq 2024-03-18 12:50:03 89.71.*.*
    Fajnie w Biskupcu powstaje nowe osiedle zdała od głównych tras przy lesie i ogromnym zalewiskiem wodnym i ogromną ilością ptaków oraz Sarn działki tanie i uzbrojone właśnie poprowadzili nową drogę gdzie będzie utwardzona betonem i asfaltem
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 3
  • .R.O. 2024-03-18 10:35:15 83.28.*.*
    Mój komentarz merytoryczny usunięto. Powtórzę: to żadna patodeweloperka tylko odpowiedź rynku na sytuację mieszkaniową. Po drugie: hasło „mieszkanie prawem, nie towarem” to olbrzymie kłamstwo polityków. Nikomu na świecie się to nie udało, jest to czysty populizm.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 5
  • No świetnie ... 2024-03-18 07:40:30 5.173.*.*
    I kolejne drogie klatki
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 0
  • Patodevelooper 2024-03-17 16:07:45 109.241.*.*
    A co ciekawe, to zaczęli te szeregowce sprzedawać na piętra, czyli dwa mieszkania w jednym segmencie i masz do wyboru piętro z balkonem albo parter z ogródkiem. Tylko czekac jak zaczną je dzielić na "mikrokawalerki" po 15 m2. Ile się zmieści takich wynalazków w jednym segmencie?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 28 5
  • Kiki897 2024-03-17 15:11:38 31.60.*.*
    Kolejne klitki za ciężkie pieniądze. Kto te bliźniaki kupuje?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 22 3
  • Badacz życia kornikó 2024-03-17 15:07:03 95.160.*.*
    Przydałby się artykuł o tym ile gospodarstw domowych w Olsztynie nie ma normalnego dojścia ani dojazdu do domu. Trzecia dekada dwudziestego pierwszego wieku a w Olsztynie ciągle "daleko od szosy". Galeria zdjęć pięknie ujęła uroki ulic stolicy Warmii i Mazur.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 25 4
  • Jasiek 2024-03-17 14:43:35 83.24.*.*
    Pamiętacie trola doc ? Może to on stawia gdzieś tam swój kolejny dom 😁
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 2
  • MargoK 2024-03-17 13:45:51 2003:e5:bf33:*
    W PLu nie rozumiem, ze jak domki nawet szeregowe sa budowane to nie ma wlasnie gotowej drogi🤬. W Niemczech buduje sie domki lub Szeregowce to miasto lun gmina ma za obowiazek zrobic droge z chodnikami. Pamietam z czasow socjalizmu ze tak robiono, ale ze teraz wciaz wciaz tego nie ma i wlasciciele tych szeregowcow lub domkow musza sami to robic albo oddac ulice do miasta/gminy. Co za durne przepisy, ulica powinna juz przy kupnie dzialki zastrzezona jako wlasnisc miasta/gminy .
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 0
  • Teresa 2024-03-17 11:55:05 88.156.*.*
    Lać beton póki okazja, bo jak zmieni się władza w ratuszu, to zacznie się Olsztyński Zielony Ład 😄
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 23 4
  • 240m2 z Bajkowej 2024-03-17 11:54:34 88.156.*.*
    Domki a tak naprawdę klitki jeden domek na drugim z mini działeczką i to na jakimś zadupiu. Dramat.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 22 15
  • Średnio 2024-03-17 11:42:03 2a00:f41:81b:*
    Mieszkałem w szeregowcu.... średni pomysł , niby dom ale prywatności mniej niż w nowoczesnym bloku... dom to tylko wolnostojacy
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 20 1
  • raad 2024-03-17 10:25:31 176.221.*.*
    a droga tam powstanie? czy znowu za kilka lat będziemy musieli wysłuchiwać, że mamy się wspólnie dołożyć do czyjejś zachcianki?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 38 4

Proponowane artykuły