Mieszkaniec: ''Fuszerka czy zaniedbanie?''. Drogowcy odpowiadają

Jeden z naszych czytelników poinformował nas o jego zdaniem zaniedbaniu drogowców, którego efekt obserwuje na swoim osiedlu. Jak twierdzi – część chodnika na osiedlu Kormoran miała zostać wymieniona w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, tymczasem ułożono jedynie stare płyty. Co na to drogowcy?  

- W planie remontów Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015 Zarząd Dróg Zieleni i Transportu zaplanował ułożenie chodnika na osiedlu Kormoran, z boku kortów tenisowych przy ul. Wyszyńskiego – pisze nasz czytelnik wskazując na numer projektu 31 z listy projektów OBO.

Jak wyjaśnia w skład robót miała wchodzić wymiana istniejącej, zdewastowanej nawierzchni chodnika na odcinku 30 metrów - między pobliską bursa szkolną a kortami tenisowymi.

- Fakt, roboty wykonano, jednak jak zauważają mieszkańcy nie wymieniono zdewastowanej nawierzchni, a jedynie przełożono stare płytki pamiętające budowę chodników w ubiegłym stuleciu – dodaje nasz czytelnik. - Jak to wygląda? Fuszerka w pełnym wydaniu olsztyńskich "fachowców'' – grzmi mieszkaniec osiedla Kormoran.

Postanowiliśmy wyjaśnić sprawę u olsztyńskich drogowców, którym przesłaliśmy zdjęcia dostarczone nam przez czytelnika. Okazało się, że prace wskazane przez czytelnika były prowadzone niezależnie od Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

- Przedstawiony na zdjęciu fragment chodnika nie był objęty pracami związanymi z realizacją projektu zgłoszonego do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Te prace zleciliśmy niezależnie od OBO. Chodnik został wyrównany, wymieniono też uszkodzone płytki. Podczas odśnieżania przesunięta została jedna z płytek. Ta usterka również została naprawiona – wyjaśnia Paweł Pliszka, rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • z osiedla 2015-03-10 14:41:44 81.190.*.*
    cytat:- "Przedstawiony na zdjęciu fragment chodnika nie był objęty pracami związanymi z realizacją projektu zgłoszonego do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Te prace zleciliśmy niezależnie od OBO. Chodnik został wyrównany, wymieniono też uszkodzone płytki. Podczas odśnieżania przesunięta została jedna z płytek. Ta usterka również została naprawiona – wyjaśnia Paweł Pliszka, rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu" Panie Pliszka przestań Pan głupoty gadać. “Fachowcy” wykonali robotę.Jak ?To widać na zdjęciach.Nie wiem czy to siła sprawcza mediów, bo dnia 09.03 br "fachowcy" poprawili fuszerkę posypując-maskując chodnik piaskiem.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0