Dziś jest: 18.07.2024
Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Data dodania: 2023-07-20 21:00
Ostatnia aktualizacja 2023-07-21 12:21

Marcelina Chodyniecka-Kuberska

Marzysz o ekskluzywnym mieszkaniu nad wodą w Olsztynie? Przedstawiamy najlepsze lokalizacje premium, które obecnie są dostępne na rynku

Marzysz o ekskluzywnym mieszkaniu nad wodą w Olsztynie? Przedstawiamy najlepsze lokalizacje premium, które obecnie są dostępne na rynku
Wizualizacja Warmiński Port
Fot. D.DOM

Olsztyn to miejsce, gdzie można spełnić swoje marzenie o zamieszkaniu w otoczeniu natury, jednocześnie będąc w śródmieściu. Olsztyn ma aż 11 jezior w granicach miasta, a także obszerny miejski las, stanowiący aż jedną trzecią powierzchni miasta – to wielki obszar naturalny, który w połączeniu z przemyślaną zabudową staje się luksusową lokalizacją do mieszkania. Lokalizacje nad samą wodą, idealne pod inwestycje, zwłaszcza te w śródmieściu, są unikatowym zasobem przestrzennym, które w praktyce rzadko udaje się znaleźć.

reklama

Jednak deweloperowi D.DOM, znanemu z tworzenia architektury najwyższej jakości, udało się zdobyć dla swoich klientów właśnie takie wyjątkowe lokalizacje nad jeziorem Ukiel i nad rzeką Łyną. Nad Ukielem, przy ulicy Bałtyckiej, powstaje kolejny etap luksusowego kompleksu Warmiński Port, a w Śródmieściu przy parku Centralnym, nad samym brzegiem rzeki, powstaje kameralny budynek Grzegorzewska.

Zamieszkaj na wakacjach!

Mieszkańcy Olsztyna często mówią: "Mieszkamy na wakacjach" i to jest prawda. Właściwie nie wiadomo czemu to nie jest jeszcze hasło promocyjne miasta. Tę wartość na szczęście dostrzegają inwestorzy, którzy coraz częściej zmieniają wielkie miasta na Olsztyn - aby tu zamieszkać. Chcą mieć wysoką jakość życia w mieście mniejszej skali, dalej pracując dla swoich korporacji. Inna grupa inwestorów widzi tu rozwijający się rynek prywatnego wynajmu krótkoterminowego. Kiedyś Olsztyn w przewodnikach był miastem na 2,5 godziny zwiedzania. Dziś jest to bramą na Warmię i Mazury, miastem, w którym dzieje się dużo interesujących wydarzeń muzycznych. Jest też coraz więcej do zwiedzania m.in. Muzeum Techniki, które znajduje się w zakolu Łyny, pięć minut spacerem przez park Centralny od inwestycji Grzegorzewska. Dzięki temu, goście zostają tu na kilka dni.

Unikatowe lokalizacje nad wodą

Goście z innych miast coraz chętniej zatrzymują się w Olsztynie nie tylko na krótkie wizyty, ale również na dłuższe pobyty, aby cieszyć się atmosferą miasta. Olsztyn ma ciekawą infrastrukturę wokół jezior, w tym nagradzaną, za doskonały projekt, plażę z infrastrukturą sportowo-turystyczną nad jeziorem Ukiel. Z kolei rzeka Łyna otworzyła się w ostatnich latach poprzez budowę Łynostrady - malowniczej trasy rowerowo-spacerowej biegnącej długie kilometry wzdłuż rzeki na terenie miasta.

Z tego też względu lokalizacje, które dziś przedstawiamy są niezwykle wartościowe, bo wpisują się idealnie w inwestycje miejskie zrobione w ostatnich latach, które były kluczowe dla swobodnego korzystania z przyrody w mieście. Z Warmińskiego Portu, na plażę miejską dojdziemy pieszo wzdłuż jeziora, a po drodze mamy kilka najlepszych olsztyńskich restauracji, zlokalizowanych też dosłownie przy plaży. Takiej jakości życia trudno szukać w nawet najlepiej zagospodarowanych wielkich miastach.

Współczesna architektura zgodna z tożsamością regionu

Drugim ważnym tematem, który zasługuje na uwagę jest naprawdę dobra architektura. Dlaczego dobra? Bo nowoczesna, skromna i świadomie nawiązująca do charakteru zabudowy miasta, w tym wyjątkowej zabudowy koszarowej i charakterystycznych cech architektury regionu Warmii i Mazur przez czerwoną cegłę, ciemno brązowe, grafitowe detale, lukarny, kąty dachu i podziały brył. Oba obiekty zostały zaprojektowane przez różnych architektów, ale w taki sposób, że stanowią nowoczesną odpowiedź na unikalny, historyczny charakter miasta. I są wkomponowane w przyrodę. Taka architektura jest odporna na upływ czasu, nie starzeje się, wzrasta jej wartość tak jak budynków historycznych. A dobra relacja z przyrodą jest bardzo ceniona przez współczesnych inwestorów, którzy luksusowe rozwiązania wewnątrz traktują jako standard, ale zanurzenie w przyrodzie zawsze będzie unikalnym bonusem.

Projektant Grzegorzewskiej Tomasz Lella, znany jest w regionie od lat z projektowania domów zgodnych z tradycją Warmii i Mazur, ale ma też wiele udanych realizacji budynków biurowych czy użyteczności publicznej trzymających regionalny charakter.

O szczegóły tego, co inwestor znajdzie w tych inwestycjach nad wodą, zapytaliśmy Radosława Borka, dyrektora ds. sprzedaży i marketingu spółki D.DOM.

* * *

Co czeka kupujących w nowym etapie Warmińskiego Portu?

- Zapewniamy, że luksus i komfort będą stanowiły wizytówkę naszego kompleksu. Mieszkańcy Warmińskiego Portu będą codziennie witać każdy nowy dzień z widokiem na najpiękniejsze jezioro w Olsztynie. Metraże apartamentów wahają się od 25 do imponujących 149 metrów kwadratowych. Jesteśmy w trakcie prac nad trzecim etapem inwestycji, tym najbliżej jeziora, najbardziej prestiżowym, w którym przewidzieliśmy basen i saunę. Warmiński Port jest dowodem na to, że stolica Warmii i Mazur potrzebuje takich inwestycji. Wystarczy wspomnieć, że wszystkie apartamenty w pierwszym etapie zostały już sprzedane, a w drugim etapie została sprzedana ponad połowa mieszkań.

Warto zobaczyć na Waszej stronie układy tych apartamentów - projekt Damiana Cyryla Kotwickiego - architekta wywodzącego się z Olsztyna, który prowadzi firmę w Warszawie i projektuje dobrą, komercyjną architekturę w całej Polsce - jest doskonały w każdym calu. Nowoczesna bryła jak z kurortu, ma też naprawdę dobrze rozwiązane wnętrza. Nawet niewielkie apartamenty mają lekki, otwarty układ, wielkie przeszklenia, często z dwóch stron, plus wspaniałe duże ustawne tarasy – to wszystko umożliwi mieszkańcom jakościową aranżację mieszkań. Zero kompromisów...

- Dopowiem jeszcze, że większa inwestycja będzie czterokondygnacyjna (poziom - 1, parter i dwa piętra). Zaplanowaliśmy wspaniałe tarasy i przestronne ogródki dla mieszkańców. Ponadto, w odróżnieniu od poprzednich budynków, będzie wyróżniał się pełną przeszkloną elewacją, gdzie wszystkie ściany zewnętrzne będą oknami. W obiektach zastosowano rozwiązania ekologiczne jak panele fotowoltaiczne czy ładowarki do samochodów elektrycznych. Do ogrzania wody w basenie wykorzystamy ekologiczne pompy ciepła zasilane wodami gruntowymi.

A co jeszcze będzie jeszcze oferować Grzegorzewska?

- Grzegorzewska to taka inwestycja z klimatem. Kameralna, bo ma tylko 33 apartamenty i zlokalizowana kilkaset metrów od Starego Miasta, do którego idziemy spacerkiem przez park Centralny. A na Starym Mieście - wiadomo największy wybór kawiarni, restauracji i knajpek w mieście. Właściwie obie nasze inwestycje zapewniają mieszkańcom wygodne, spacerowe piesze dojścia do restauracji – ograniczając użycie samochodów czy taksówek aby wyjść gdzieś wieczorem.

Na parterze Grzegorzewskiej znajdą się mieszkania inwestycyjne do 50 mkw., od których właściciele odliczą 23% VAT. W tym przypadku, nabywając apartament, inwestor ponosi jedynie jego koszt netto. Pozostałe 22 apartamenty na pierwszym i drugim piętrze to klasyczne mieszkania. Dodatkowo, na ostatnim piętrze pojawią się antresole. Dzięki temu zwiększy się także wysokość pomieszczeń - do przeszło 5 m, umożliwiając popisowe aranżacje architektom wnętrz.

Apartamentowiec Grzegorzewska w wyjątkowy sposób łączy w sobie wszystko, co podnosi jakość codzienności. W budynku pojawi się hala garażowa na 21 miejsc postojowych. Miejsca parkingowe powstaną także na zewnątrz. Zastosowaliśmy ponadto rozwiązania proekologiczne, w tym ładowarki do samochodów elektrycznych. A skoro inwestycja znajduje się nad samym brzegiem rzeki, tuż obok powstanie dodatkowo stanica kajakowa!

Ile trzeba wydać, aby zamieszkać w Warmińskim Porcie czy Grzegorzewskiej i kiedy będzie możliwość wprowadzenia się?

Cena mieszkań zaczyna się od 11.000 zł brutto/m2, oddajemy mieszkania do użytku w 2024 roku, szczegóły i zdjęcia z postępów budowy można śledzić na naszej stronie w zakładce Dziennik Budowy. W Warmińskim Porcie trzeba liczyć cenę 13.000-16.000 zł brutto/m2, oddanie do użytkowania również jest przewidziane w II kwartale 2024 roku. Oglądając rzuty pięter na naszej stronie można zobaczyć ile mieszkań zostało do kupienia, oraz analizować szczegółowo rzuty mieszkań.

Warto poanalizować rzuty i przymierzyć się do luksusowego życia w przyrodzie w śródmieściu Olsztyna. Ponieważ wiele apartamentów w tych inwestycjach jest średniego rozmiaru, ale bardzo dobrze rozplanowane, dzięki czemu stają się dostępne finansowo. Muszę pochwalić to rozwiązanie przestrzenne, bo jest to nowoczesne i ekologiczne podejście. Jednostka mieszkaniowa jest niewielka, dobrze rozplanowana, zlokalizowana w śródmieściu i w przyrodzie - tak, że użytkownik korzysta z infrastruktury zieleni miejskiej, a nie obudowuje się prywatną działką, właściwie może żyć bez samochodu.

Dzięki takim inwestycjom - pojawia się oferta dla klienta premium, którego stać na działkę i dom pod miastem ale nie wybiera tego - tylko zostaje w śródmieściu ciesząc się miejskim komfortem i unikalną przyrodą.

* * *

Biuro dewelopera D.DOM

Olsztyn, ul. Lubelska 41E
888883131, 7733390490, www.ddom.eu

Artykuł sponsorowany

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • doc 2023-07-21 23:57:06 79.191.*.*
  mieszkanie w bloku nie moze być ekskluzywne, bo to jednak koszarowa zabudowa.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 2
 • Mieszkania nie dla młodych. 2023-07-21 11:35:38 5.173.*.*
  Chyba kupujący mieszkania po 15000 zł. za 1m2 nie otrzymają kredytu 2%?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 1
 • Widzisz zglaszaj 2023-07-20 23:12:32 31.0.*.*
  Zakaz ogrodzenia linii brzegowej przy JEZIORACH I RZEKACH Państwowych (czyli naszych)!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 27 1
 • asdas 2023-07-20 22:19:30 37.248.*.*
  reumatyzm i komary! juhuuu!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 21 5
 • Wodnik 2023-07-20 21:57:11 95.160.*.*
  Domki nad samą wodą ładnie się prezentują na filmach i folderach reklamowych, jednak w okresie letnim całodobowa moskitiera we wszystkich oknach to konieczność, bo inaczej komary dadzą lokatorom nieźle do wiwatu.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 18 4

www.autoczescionline24.pl