Marszałek dołożył do połączenia Olsztyna z obwodnicą

Marszałek dołożył do połączenia Olsztyna z obwodnicą
Fot. Marcin Kierul/UM Olsztyna

To już pewne. Budowę spornego odcinka drogi wiążącego planowaną obwodnicę miasta z drogą dojazdową będącą przedłużeniem ulicy Pstrowskiego, sfinansuje urząd marszałkowski. Taką decyzję podjął na prośbę prezydenta Olsztyna, marszałek Gustaw Marek Brzezin.  

Przypomnijmy, budowa połączenia miasta z obwodnicą Olsztyna od strony ulicy Pstrowskiego, która ma zostać w tym celu przebudowana, była zagrożona. Ministerstwo infrastruktury uznało, że ze względów formalnych nie może sfinansować około stumetrowego odcinka drogi pomiędzy ulicą Pstrowskiego a planowanym przez GDDKiA Węzłem Pieczewo w ciągu obwodnicy.

Na szczęście marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin zdecydował, że to samorząd województwa wyłoży środki na ten cel.

Dzięki temu miasto będzie mogło w spokoju zrealizować swoją część łącznika obwodnicy z miastem, a więc przebuduje dofinansowaną z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia ulicy Pstrowskiego.

- Zwróciłem się do marszałka o pomoc, bo to fragment drogi wojewódzkiej - przyznaje prezydent Piotr Grzymowicz. - Prośba spotkała się ze zrozumieniem. To pozwoli nam na zrealizowanie dojazdu do węzła Pieczwo. Będziemy z nim gotowi na czas, czyli w momencie, gdy wybudowana zostanie obwodnica.

Wykonanie zarówno około 2,5 kilometrowego odcinka ulicy Pstrowskiego, która powstanie w granicach administracyjnych miasta,  jak i dodatkowego odcinka drogi, który połączy ją z obwodnicą będą odpowiadały władze Olsztyna. Przetarg na budowę ulicy zostanie ogłoszony jesienią tego roku. Pierwsze prace powinny rozpocząć się wiosną 2018 roku, a zakończyć w połowie 2019 roku.

 

Źródło: UM Olsztyna

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • pan jan 2016-08-22 07:19:42 46.113.*.*
  Ciekawe marudy co byscie pisali jak marszałek by odmówił wsparcia tej budowy
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • korek1 2016-08-21 17:08:54 94.254.*.*
  Czyżby Pan marszałek szukał pracy u Grzymowicza bo PO wynikach śledztwa w Urzędzie marszałkowskim może się skończy dla niego POsada.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • korek1 2016-08-19 21:07:53 94.254.*.*
  Muszą się razem trzymać bo to jedna trąbka, w którą dmuchają z PIS em im nie PO drodze ważne ,że coś robią pożytecznego dla mieszkańców Olsztyna.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0