Marcin Adamczyk (PSL): Olsztyn jest stolicą regionu tylko na papierze

Marcin Adamczyk (PSL): Olsztyn jest stolicą regionu tylko na papierze
Fot. Łukasz Kozłowski / olsztyn.com.pl

W jednym z lokali na Starym Mieście odbyła się dziś konferencja prasowa kandydata na urząd prezydenta Olsztyna z ramienia PSL - Marcina Adamczyka. Głównym tematem spotkania z dziennikarzami było przedstawienie programu wyborczego opartego na dwóch filarach. Nie zabrakło także planów co do rewitalizacji olsztyńskiej starówki.

Po prezentacji kandydata na urząd prezydenta Olsztyna z ramienia PSL na Stadionie Leśnym, tym razem konferencja prasowa odbyła się w jednym z lokali na Starym Mieście. Miejsce spotkania z dziennikarzami nie było przypadkowe, bowiem jednym z głównych punktów kampanii wyborczej jest rewitalizacja olsztyńskiej starówki.

- Starówka jest sercem tego miasta. Obecnie jest tutaj dużo banków, firm ubezpieczeniowych - chcemy to zmienić - mówił podczas konferencji prasowej Marcin Adamczyk. - Obecne władze nie mają żadnego pomysłu na rewitalizacje starówki. Jak nie, to się okaże, że będziemy pustym tramwajem jechali do pustej starówki - dodał.

Kandydat na prezydenta Olsztyna chciałby m.in. zmniejszyć podatki dla dzierżawców lokali, przywrócić szantowe czwartki, zbudować wielopoziomowy parking na obrzeżach Starego Miasta czy też wprowadzić akcję "Zjemy za pół ceny", podczas której byłaby możliwość bezpłatnego parkowania na Starym Mieście.

Główne postulaty kampanii wyborczej kryją się jednak pod dwoma filarami: Razem i Wygramy.

Pierwszy z nich zawiera postulaty związane z powołaniem Rady Seniorów i Managerów (rada miałaby pomagać prezydentowi we wsłuchiwaniu się w głos dojrzałych obywateli, a także właścicieli firm), zwiększeniem budżetu obywatelskiego, wzmocnieniem roli rad osiedli, a także stworzeniem "prawdziwych konsultacji społecznych".

- Obecnie Olsztyn jest stolicą regionu tylko na papierze. Każdy wie, jak rozwijają się takie miasta jak Ostróda i tym samym zabierą blask naszego miasta. Chcemy to odwrócić. To Olsztyn ma być perełką w tym województwie - ocenił obecną sytuację Adamczyk.

Drugi filar jest natomiast ściśle związany ze sportem. - Chcę, aby Olsztyn znowu stał się ważnym miejscem na polskiej i europejskiej mapie kultury i sportu - deklarował kandydat na urząd prezydenta.

Filar Wygramy zakłada przywrócenie świetności Stadionowi Leśnemu, budowę "orlika lekkoatletycznego", zmianę systemu stypendialnego dla najlepszych sportowców z Olsztyna oraz sprowadzenie do miasta czołowych imprez sportowych, do czego potrzeba jest infrastruktura sportowa z "obecnego wieku".

Marcin Adamczyk jest doktorem prawa i adiunktem na Uniwersystecie Warmińsko-Mazurskim.

Źródło: własne

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • realista 2014-10-19 16:11:04 88.156.*.*
    Wszystko ładnie, pięknie, już nie mogę się doczekać poranku kiedy obudzę się w odmienionym mieście Pana Adamczyka! Cudowne wizje i plany, brakuje mi tylko odpowiedzi na jedno pytanie ( btw, której nie udzieli mi żaden kandydat): ZA CO?
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść