Advertisement

''Maluch +'' w Olsztynie, czyli dodatkowe środki na żłobki

Olsztyn pozyskał dodatkowe środki na funkcjonowanie miejskich żłobków. Z programu  ''Maluch +'' stolica Warmii i Mazur otrzyma ponad 40 tysięcy złotych. 

Od lat Olsztyn uczestniczy w konkursach resortowego Programu "Maluch" oraz innych oferowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, pozyskując środki finansowe na utrzymanie i rozwój miejsc opieki nad małymi dziećmi. 

Do tej pory udało się pozyskać w sumie ponad 1,5 mln zł. Pieniądze pozwoliły na sprawne funkcjonowanie placówek publicznych oraz utworzenie 43 nowych miejsc w żłobkach publicznych. 

Obecnie miejskie placówki dysponują 308 miejscami, w planach jest uruchomienie kolejnych 40 w Miejskim Żłobku nr 4 w Olsztynie. Miałoby to nastąpić w 2019 roku, oczywiście przy wsparciu Resortowego Programu Maluch +.  

Gmina Olsztyn wspiera również placówki niepubliczne. Od roku 2014, od kiedy o dotacje z ministerstwa mogą ubiegać nie tylko gminy, miasto pomaga podmiotom niepublicznym w pozyskiwaniu środków finansowych na działalność żłobków i klubów niepublicznych. 

Źródło: UM Olsztyna

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz