Kortowskie Spotkania z Literaturą VI

Jeszcze w tym tygodniu odbędą się kolejne Kortowskie Spotkania z Literaturą. To już szósta edycja tego cyklu. Tym razem gościem organizatorów będzie prof. dr hab. Jerzy Jarzębski, jeden z najwybitniejszych znawców współczesnej literatury.

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Instytut Filologii Polskiej UWM do dyskusji zaprosił prof. dr hab. Jerzego Jarzębskiego, wybitnego historyk, krytyka literackiego oraz znawcę literatury najnowszej, a zwłaszcza twórczości Witolda Gombrowicza, Stanisława Lema i Brunona Schulza.

Wszyscy uczestnicy Spotkań będą mieli okazję posłuchać wykładu dotyczącego życia i twórczości Brunona Schulza, pt."Fabryki fabulistyczne: narodziny opowieści z życia i dzieła Schulza".

Kortowskie Spotkania z Literaturą to nie tylko możliwość obcowania z historykami, wybitnymi pisarzami, reporterami i literaturoznawcami. To także okazja do wymiany poglądów oraz zachęta do dyskusji zarówno na tematy dotyczące literatury, jak i społeczeństwa, wyznawanych  przez niego wartości oraz współczesnych postawach.

Spotkanie odbędzie się już w najbliższy czwartek, 10 marca o godz. 17.00 w Auli Teatralnej Wydziału Humanistycznego. Wstęp wolny. Wszystkich miłośników dobrej książki oraz Kortowskich Spotkań serdecznie zapraszamy.

Źródło: info.prasowe/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz