Kortowiada 2022. Ujawniamy nazwisko pierwszej gwiazdy

Kortowiada 2022. Ujawniamy nazwisko pierwszej gwiazdy
Główna scena podczas jednej z Kortowiad
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Artystka, którą fani doceniają nie tylko za głos, ale i za niebanalne utwory, zagra swój koncert na kortowskiej plaży 3 czerwca. Kaśka Sochacka została ogłoszona pierwszą gwiazdą Kortowiady 2022.

Kaśka Sochacka dała się poznać jako artystka świadoma i gotowa podejmować artystyczne wyzwania. Jej singiel „Wiśnia" z debiutanckiej EP-ki o tym samym tytule, która ukazała się nakładem Jazzboy Records, swoją premierę miał w audycji Piotra Stelmacha.

Intuicja dziennikarza znanego z dobrego ucha do młodych wykonawców, nie zawiodła i tym razem. Potwierdzili to także słuchacze radia, których głosy zdecydowały o tym, że utwór znalazł się na pierwszym miejscu listy przebojów Trójki.

Pierwszy „pełnoprawny” album artystki, zatytułowany „Ciche dni”, ukazał się 26 marca 2021 roku. Wokalistka pozostała wierna wytwórni, w której zadebiutowała. Za finalny kształt piosenek razem z Kaśką odpowiadają: Agata Trafalska (pomoc przy tekstach) i Olek Świerkot (produkcja) – tandem, który dał się poznać przy debiucie Korteza („Bumerang”) i jego drugiej płycie („Mój dom”). Kaśka jest autorką wszystkich kompozycji muzycznych.


fot. archiwum prywatne artystki

Osiem miesięcy po premierze „Cichych dni”, artystka była gotowa zaprezentować światu kolejną płytę: „Ministory”. Ten album należy już traktować nie tylko jako kolejny krok w rozwoju muzycznym, ale też wyraźny sygnał, w którą stronę te kroki zmierzają.
Koncert Kaśki Sochackiej podczas Kortowiady 2022 będzie gratką dla fanów wyrafinowanego popu, miejskiego folku i muzyki alternatywnej. I dla tych, którzy lubią to, co niebanalne, oczywiście!

61. edycja Kortowiady odbędzie się w dniach 1-4 czerwca na plaży kortowskiej. Koncerty na scenie głównej odbywać się będą przez trzy dni (czwartek-sobota), a zagra je łącznie 15 artystów. Olsztyńskie juwenalia to także cztery dni z Silent Party i całą gamą wydarzeń towarzyszących. Organizatorami Kortowiady są Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (reprezentowany w tym zakresie przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego) oraz Fundacja Samorządu Studentów UWM. Bilety będą dostępne w sprzedaży od 22 lutego.

2147382000

Źródło: materiał prasowy Kortowiady

Galeria

Komentarze (22)

Dodaj swój komentarz

  • [Usunięty] 2022-01-15 09:46:53 103.107.*.*
    [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • [Usunięty] 2022-01-15 09:13:28 91.220.*.*
    [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 4
2147382000