Kortowiada 2022. Na scenie wystąpi popularny raper

Kortowiada 2022. Na scenie wystąpi popularny raper
Jedna z poprzednich edycji Kortowiady
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

We wtorek (5 kwietnia) organizatorzy Kortowiady podali kolejną gwiazdę, która wystąpi na olsztyńskich juwenaliach. To O.S.T.R., jeden z najpopularniejszych polskich raperów, który zagra koncert 2 czerwca.

Do gwiazd tegorocznej Kortowiady dołącza jeden z najbardziej popularnych polskich raperów. O.S.T.R., który w tym roku, z dwuletnim opóźnieniem, świętuje dwudziestolecie działalności. Na swoją pozycję zasłużył jasno określoną wizją artystyczną i pracowitością: na koncie ma aż 25 albumów.

Fani nieraz przekonywali się, że traktuje serio nie tylko swoją twórczość, ale i relacje z nimi. Od debiutu związany jest z tą samą wytwórnią. Pilnuje też, by nie zapomnieć, że „kariera i sława to efekt uboczny pasji”. Podkreśla, że chce pozostać sobą.

Krytycy i fani doceniają warstwę tekstową utworów Ostrego. Na swoich płytach porusza różne tematy, także te trudne. Przykładem tego może być album „Życie po śmieci”, w którym podzielił się przemyśleniami z czasów, gdy musiał walczyć o swoje zdrowie.

Raper znany jest ze swojej otwartości na współpracę i gotowości do ciągłego rozwoju. Być może to pochodna klasycznego muzycznego wykształcenia – jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie skrzypiec.

O.S.T.R. dołącza do rosnącego w siłę składu Kortowiady. 2 czerwca poza nim zagrają zagrają: Baranovski, Happysad, Kwiat Jabłoni i Łydka Grubasa. Dzień później na scenie pojawią się: Kaśka Sochacka, Zalewski, Enej, Kayah i Sokół. W sobotę, ostatniego dnia Kortowiady 2022, zagrają: Vito Bambino, PRO8L3M i Tymek.

Kortowiada 2022 rozpocznie się 1 czerwca i potrwa cztery dni. Scena główna będzie działać od czwartku do soboty. Poza koncertami organizatorzy zaplanowali szereg wydarzeń towarzyszących: od tradycyjnej parady studentów rozpoczynającej juwenalia, przez wydarzenia sportowe i artystyczne, aż do tych o charakterze rozrywkowym i tanecznym, czyli np. Silent Party.

22 lutego rozpoczęła się sprzedaż karnetów na wydarzenie.

2147382000

Źródło: własne / biuro prasowe Kortowiady

Galeria

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Ziutek 2022-04-05 23:18:53 185.138.*.*
  w tym rogu same szczochy na tej kortowiadzie. Sami raperzy i hip hop żenada. Nawet szkoda czasu iść i słuchać tych zlewek, bo potem głowa będzie pękać od tych bluzgów i szczania.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 2
 • Suweren 2022-04-05 15:27:17 178.42.*.*
  Ludzi mordują, gwałcą dzieci, tragedia na wschodzie, a ci sobie imprezkę urządzają. Brak jakiegokolwiek szacunku!!! Lepiej byście za te pieniądze zorganizowali pomoc dla Ukrainy.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 3
 • [Usunięty] 2022-04-05 12:53:03 91.220.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1
2147382000