Kolejne drogi w powiecie olsztyńskim do remontu. Wartość inwestycji to niemal 5 mln zł

Kolejne drogi w powiecie olsztyńskim do remontu. Wartość inwestycji to niemal 5 mln zł
Starosta Andrzej Abako podczas podpisana umowy na remont dróg
Fot. Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Dziś, 15 maja, w starostwie powiatowym w Olsztynie podpisano umowę na remont dróg powiatowych w gminach Stawiguda, Biskupiec i Kolno. Łączna wartość inwestycji to 4,9 mln zł.

Dziś w starostwie w Olsztynie podpisano umowy na cztery inwestycje drogowe w gminach Stawiguda, Biskupiec i Kolno. Część środków będzie pochodziła z Funduszu Dróg Samorządowych. Łączna wartość projektów to blisko 4,9 mln zł, z tego wysokość przyznanej dotacji to ponad 2,4 mln zł. Drugie tyle gwarantują samorządy zaangażowane w realizację inwestycji.

- To ważny i radosny dzień dla nas jako samorządowców, bo naszym celem jest podnosić jakość życia mieszkańców. To też dobra informacja dla samych użytkowników dróg, bo przecież lepsze drogi to większe bezpieczeństwo i wygoda w podróżowaniu. Fundusz Dróg Samorządowych zapewnia dofinansowanie na poziomie 50% kosztów inwestycji. Drugą połowę pokrywają więc samorządy – wyjaśnia Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Lista inwestycji:

 1. Remont drogi powiatowej 1507N w Biskupcu od krajowej 57. To w rzeczywistości domknięcie brakującego odcinka (prawie 250 m) do wcześniej realizowanej inwestycji. W ramach zadania zostanie m.in. zlikwidowany stary przejazd kolejowy. Wartość inwestycji to 777,8 tys. zł, z tego prawie 390 tys. zł pokryje dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, tyle samo wniosą razem samorządy Powiatu Olsztyńskiego i gminy Biskupiec.

 2. Remont 7-kilometrowego odcinka drogi powiatowej 1441N w gminie Stawiguda, od krajowej 51. Inwestycja obejmuje wymianę nawierzchni i poprawę odwodnienia. Wartość całkowita zadania wynosi około 2,3 mln zł, w tym dofinansowanie FDS - 1,17 mln zł oraz wkład własny Powiatu i gminy Stawiguda - 1,17 mln zł.

 3. Remont drogi powiatowej 1491N w gminie Kolno, od drogi wojewódzkiej 596 do skrzyżowania z powiatową 1624N. Wartość inwestycji: prawie 540 tys. zł, z tego dofinansowanie FDS - prawie 270 tys. zł, wkład własny Powiatu i gminy Kolno - też blisko 270 tys. zł.

 4. Przebudowa drogi powiatowej 1372N na odcinku Ruś - Bartąg. To drugi etap inwestycji ubiegłorocznej, obejmie odcinek do połączenia z już realizowaną przebudową ulicy Gietrzwałdzkiej. Zadanie obejmuje pełną przebudowę drogi wraz z jej poszerzeniem, poprawą odwodnienia i przebudową przystanków autobusowych. Po zakończeniu inwestycji mieszkańcy otrzymają nowy dojazd do węzła na drodze S51 w Tomaszkowie.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • buba 2020-05-17 10:10:27 88.156.*.*
    Powiat mógłby wreszcie pierwszy raz od ponad 10 lat uaktualnić mapę i spis dróg powiatowych na swojej stronie.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0