Kierowniczka supermarketu na obrzeżach Olsztyna wysłała do byłych pracowników pisma przedprocesowe

Kierowniczka supermarketu na obrzeżach Olsztyna wysłała do byłych pracowników pisma przedprocesowe
W lipcu Piotr Ikonowicz interweniował w jednym z olsztyńskich marketów, ponieważ byli pracownicy mieli być mobbingowani przez kierowniczkę. Kierowniczka postanowiła skierować do tych ludzi pisma przedprocesowe
Fot. Społeczny Rzecznik Praw Obywatelskich / Facebook

Wracamy do tematu mobbingu, do którego miało dojść w jednym z supermarketów na obrzeżach miasta. Przypomnijmy, że interweniował w tej sprawie Piotr Ikonowicz, Społeczny Rzecznik Praw Obywatelskich.

W lipcu do Olsztyna przyjechał Piotr Ikonowicz (Piotr Ikonowicz, Społeczny Rzecznik Praw Obywatelskich, interweniował w Olsztynie [WIDEO]). Działacz interweniował ws. mobbingu, który mieli odczuć byli już pracownicy. Odpowiedzialna za ten proceder miała być kierowniczka, która kazała na siebie mówić „Królowa”.

Pani kierownik ubliżała nam. Nasze godziny pracy były dziwnie ewidencjonowane, a nasze wynagrodzenia nie były do końca wypłacane, nie otrzymaliśmy całego wynagrodzenia – powiedziała jedna z kobiet.

Inna kobieta dodała: – No i wszyscy bali się przychodzić do pracy. Myślę, że kierowniczka nie jest świadoma, że krzywdziła ludzi. Padały wyzwiska. Każdy chował się na sklepie. Wykonywał zadania, żeby nie spotkać Karoliny.

Za nadgodziny nie było w ogóle płacone. Mięso było sprzedawane nieświeże. Każdy miał wołać na kierowniczkę „Królowa” – przyznał mężczyzna.

Kierowniczka postanowiła kontratakować. Wysłała byłym pracownikom pisma przeprocesowe.

Wzywam do natychmiastowego zaniechania naruszenia dóbr osobistych Pani Karoliny G. m.in. poprzez szkalowanie jej dobrego imienia w mediach społecznościowych i stronach internetowych oraz rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na jej temat oraz na temat jej zachowań i pracy jako kierownik Intermarche.

– możemy przeczytać w oświadczeniu.

Do sprawy odniósł się olsztyński lewicowy działacz, Łukasz Michnik, będący koordynatorem Społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich na województwo warmińsko-mazurskie.

My się tego oczywiście nie boimy i odpowiadamy jasno. To kierowniczka latami naruszała dobra osobiste pracowników przez mobbing – stosowanie przemocy psychicznej, szydzenie, wyśmiewanie i poniżanie. Nie uciszycie nas pismami od swoich prawników. Jeśli latami łamaliście psychicznie ludzi, wykorzystując do tego swoją pozycję, to teraz czas zmierzyć się z konsekwencjami – przyznał Michnik.

2147382000

🔴 Przedsądowe wezwania to standardowa metoda działania przedsiębiorstw, które chcą wystraszyć od dalszego działania i...

Opublikowany przez Społeczny Rzecznik Praw Obywatelskich - Warmińsko-Mazurskie Piątek, 30 lipca 2021

Komentarze (31)

Dodaj swój komentarz

 • ooo 2021-08-11 17:46:59 46.186.*.*
  Już tam nie kupuje od lipca ,precz z wyzyskiem.. Jak się zmieni kierowniczka to wrócę po mięso i wędliny..Tyle
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • George 2021-08-10 21:39:06 178.170.*.*
  Jak napisał G. Orwell ,, Wszystkie zwierzęta są równe, a niektóre równiejsze". Niestety tymi pseudoelitami staja się jednostki patologiczne- królewny i królewicze, socjopaci, nieroby nepoci, często jest to nawet kryminał - złodzieje. Oni lubią czuć władzę. W każdej firmie jest to samo.. Pan Ikonowicz jest szlachetnym człowiekiem ukazującym patologię, godny szacunku człowiek. Martwiące jest to , że większość narzędzi do walki z nadużyciami jest nieskuteczne... i tak rozchodzi się wszystko po kościach, później powrót do normalności( a raczej nienormalności). Ludzie w ogóle nie reagują. Obnażanie takich zachowań jest właściwe... Myślę , że powinniśmy bojkotować takie firmy. Traktują ludzi po świńsku- no to nie kupujemy u nich... , a że pracownicy no to tym gorzej, przecież to oni wypracowują miliony złotych przychodu.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 1
 • ABC 2021-08-10 15:45:59 178.42.*.*
  "dobrego imienia" - dobre sobie. Dobre imię najpierw trzeba mieć.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0
 • Rtyu 2021-08-10 10:42:10 83.20.*.*
  Jak pieknie usunieto ze wszystkich tekstow nazwe InterMarche. Hahah bronienie sklepu ktory rzekomo łamał prawa pracowników. Brawo redakcja.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 1
 • typek 2021-08-09 18:26:31 95.160.*.*
  Dlaczego autor artykułu nie napisze nazwy sklepu i ulicy,żeby ostrzec ludzi żeby nie szli tam do pracy,bo tam jest obóz pracy ,auror komentarza ''nikogo to nie dziwi''napisał prawdę o polskich biznesmenach ,a gdzie jest inspekcja pracy
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 2
 • nikogo to nie dziwi 2021-08-09 18:09:13 88.156.*.*
  większość prywaciarzy tak się zachowuje jak ta kierowniczka. trzymanie pracownika latami na najniżej krajowej mimo, ze pracownicy wypracowują zysk swoją pracą. mobbing poniżanie i umniejszanie pracy pracownika. oranie po kilkanaście godzin dziennie w pracownika przez 7 dni w tygodniu często i cały miesiąc bez przerwy, a potem wyzywanie pracowników od leni co nic nie robią, żeby tylko nie dać godnego wynagrodzenia. a wcześniej trzymanie pracownika prze kilka lat na 1/4 umowy płacąc najniższą, a zmuszać do pracy na półtorej etatu. praktycznie zero urlopów,jak już to okradanie z należnego wymiaru. to obraz polskiego pracodawcy, a potem dziwicie się pracodawcy, ze nikt nie chce za wami iść w marszu protestacyjnym takim czy innym. latami żyliście i dalej żyjecie z wyzysku pracowników. tarzacie się w forsie, a żałujecie pracownikom wypracowanego przez nich zysku. Bo musicie nakupować sobie w jednym pokoleniu nieruchomości w Polsce i zagranicą, ustawić swoje matołowate bachory i ich małżonków i utrzymywać wnuki. Bo wasze tępe bachory same nie potrafią się w życiu dorosłych utrzymywać. i potem nie ma na pensje dla pracowników, a na czarną godzinę też nie ma.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 27 4
 • Pracownik wydziału komunikacji 2021-08-09 17:19:32 93.105.*.*
  Haha jakiego imienia? Walczcie o swoje prawa i nie dajcie się zastraszyć jakiejś babie pewnie bez szkoły, sądy orzekają prawie zawsze na korzyść pracowników
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 24 0
 • Wall 2021-08-09 17:19:15 95.160.*.*
  Intermarche dziękuję omijam zawsze jeden mniej do kasy 🤧
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 21 1
 • Szatniarz z Brukseli 2021-08-09 15:14:15 185.48.*.*
  Mimo że Ikonowicz to socjalista to bardzo szanuje.To idealista I "człowiek ludzi".Nie to co te wszystkie szumowiny typu tusk,hujownia,czarnecki itd...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 6
 • [Usunięty] 2021-08-09 15:09:34 213.184.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 1
2147382000
2147382000