Dziś jest: 24.06.2024
Imieniny: Danuty, Jana
Data dodania: 2024-06-10 09:53

Redakcja

Już teraz rozbij PDF i ciesz się lepszymi dokumentami!

Już teraz rozbij PDF i ciesz się lepszymi dokumentami!
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Freepik

Dostępne dziś dzielenie plików PDF może pomóc w organizowaniu dużych plików, wyodrębnianiu odpowiednich sekcji dla określonych zadań lub tworzeniu pojedynczych stron.

reklama

Zarządzaj swoimi dokumentami bez wysiłku dzięki narzędziu do dzielenia PDF

Mieszkańcy naszego miasta i okolic już od dawna mają styczność z różnymi plikami elektronicznymi. Z racji popularności jednym z najczęściej używanych formatów jest PDF. Może być on związany z ebookami, poradnikami online, dokumentami firmowymi. Nie zawsze jednak potrzebny nam do pracy jest cały dokument. Akurat będziemy chcieli skorzystać tylko z jednej strony, mniejszej lub większej części całego pliku. Naszym zdaniem takie narzędzie jak podziel PDF będzie idealne. W artykule pokażemy zatem, jak dzielenie PDF może być proste, a do tego pomocne.

Na co nam dzielenie plików?

Niektórzy mogą się zastanawiać nad tym, w jaki sposób dzielenie plików PDF ma być dla nich pomocne. Okazuje się, że taka opcja jak rozbij PDF może przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim wpływa ono na lepszą organizację dokumentami. Można bowiem podzielić duży plik na mniejsze fragmenty, które będą wyszczególniały konkretne sekcje, rozdziały, treść. Podzielone pliki zajmują o wiele mniej miejsca, więc o wiele łatwiej je można potem przesyłać drogą mailową, na dyski wirtualne, fizyczne.

Do tego również dzielenie PDF może pozwolić na drukowanie ukierunkowane, gdzie wybiera się szybko tylko te strony, które nas interesują. To z kolei może pozwolić nam oszczędzić czas, atrament i papier. W niektórych przypadkach poprzez dzielenie plików można wyodrębnić tylko te części, które chcemy komuś udostępnić. Można tym samym ochronić bardziej prywatne dane i fragmenty. Warto też pamiętać, że podział PDF pozwala na bardziej skuteczne kategoryzowanie i przechowywanie wyodrębnionych stron.

Funkcja podziel PDF faktycznie może się nam niezwykle przydać, gdyż pozwala na szybszą pracę z dokumentami. Zamiast wertować strony w dokumencie PDF, możemy je sobie wyodrębnić z pliku i stworzyć osobne dokumenty, gdzie od razu będziemy mieć dostęp do istotnych dla nas fragmentów. To z kolei wpływa na lepszą pracę z dokumentami, ich udostępnianie.

Jak dokonywać dzielenia plików?

Bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że niektórzy mogą nie wiedzieć, jak wygląda opcja rozdziel PDF. Postanowiliśmy to pokazać na podstawie internetowego narzędzia, jakim jest PDF Guru. Naszym zdaniem to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, kto chce szybko i z każdego miejsca dzielić pliki PDF. Sam proces, jakim jest rozdzielenie PDF, składa się z kilku prostych etapów. Wyglądają one następująco:

1. Należy zalogować się na swoje konto i wybrać narzędzie rozbij PDF.
2. Następnie należy upuścić lub załadować na stronę plik PDF.
3. Nasz plik PDF zostanie załadowany i pokazany na stronie.
4. Za pomocą prostego edytora wybieramy, jak chcemy podzielić oryginalny plik.
5. Gotowy plik zostanie zapisany na naszym koncie, jak i możemy go od razu pobrać na stronie.

I to w zasadzie wszystko, więc widać, z jak prostym rozwiązaniem mamy do czynienia. Do tego należy mieć na uwadze, że każdy plik jest chroniony, więc nikt inny nie będzie miał do niego dostępu.

Takie narzędzie do rozdzielania plików PDF firmy PDF Guru znacząco może uprościć zarządzanie dokumentami, może pomóc w organizowaniu dużych plików, wyodrębnianiu odpowiednich stron dla określonych zadań lub tworzeniu pojedynczych stron w celu łatwego udostępniania. Z jego pomocą można zatem liczyć na podział rozdziałów w e-bookach, izolowanie kluczowych stron w raportach, innych ważnych dokumentach.

Należy jednak pamiętać o tym, że funkcja podziel PDF jest tylko jedną z wielu. Za pomocą tego internetowego narzędzia można bowiem również konwertować pliki na inne rozszerzenia, dokonywać ich kompresji, edytować pliki, wprowadzać w nich adnotacje, hasła, łączyć ze sobą kilka różnych plików. Dzięki temu tego, czego nie można zrobić od razu poprzez opcję rozdziel PDF, można potem wykonać z pomocą innego narzędzia dostępnego na stronie.

Czy warto korzystać z innych narzędzi?

Omawiane przez nas narzędzie do zadania podziel PDF online, jakim jest PDF Guru, nie jest jedynym, jakie można znaleźć na rynku. Można bowiem zdecydować się na inne narzędzia online, choć akurat naszym zdaniem PDF Guru jest w tym zakresie najlepsze, gdyż to tak zwany multi-tool z wieloma dodatkowymi opcjami. Mamy również dedykowane oprogramowanie komputerowe od mniej lub bardziej znanych firm, ale ono będzie dotyczyło tylko części zadań i wymaga instalacji na komputerze. Niektóre programy mają wbudowane podstawowe funkcje dzielenia, jednak nie dają tak dużego komfortu, jak omawiany przez nas system online.

Tym bardziej warto mieć na uwadze, że kiedy dzieli się plik za pomocą tego narzędzia, to nie ma ono żadnego wpływu na jakość ani formatowanie oryginalnego pliku. Zarówno treść, jak i wszystkie obrazy, czcionki czy układ pozostają takie same. Dzięki temu wszystkie dokumenty zachowają 100% jakości w czasie dzielenia, edytowania czy innych zadań.

Podsumowanie

Z naszego artykułu jasno wynika, że opcja rozłącz PDF jest jak najbardziej przydatna w wielu sytuacjach. Pomaga w lepszym zarządzaniu dokumentami, informacjami w nich zawartymi. Do tego można wyodrębnić konkretne strony, zmniejszyć rozmiar plików. Narzędzie, jakim jest PDF Guru z pewnością w tym pomaga i jest jak najbardziej polecane z naszej strony.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl