Jonkowo w końcu doczeka się połączenia z Olsztynem. Jest przewoźnik

Jonkowo w końcu doczeka się połączenia z Olsztynem. Jest przewoźnik
Od października mieszkańcy Jonkowa będą mieli połączenie z Olsztynem, a gmina Dywity uruchomi trzy nowe minibusy
Fot. UG Dywity

Mieszkańcy Jonkowa od wielu tygodni skarżą się, że brakuje im połączeń autobusowych z Olsztynem. Okazuje się, że ich problemy zostały dostrzeżone i już wkrótce autobusy powrócą na trasę. W końcu gmina znalazła nowego przewoźnika.

Na początku września pisaliśmy o tym, że mieszkańcy Jonkowa skarżą się na brak połączeń autobusowych do Olsztyna. Sytuacja była trudna, bo wielu z nich na co dzień dojeżdża do stolicy Warmii i Mazur do pracy, a dzieci i młodzież do szkół. Więcej w temacie: Mieszkańcy Jonkowa skarżą się na brak połączeń do Olsztyna. Dlaczego je zlikwidowano?.

Okazuje się jednak, że jest szansa, że kłopoty mieszkańców podolsztyńskiej gminy się skończą. Znalazł się nowy przewodnik, który już od 1 października będzie kursował na trasie Olsztyn Dworzec Główny-Gamerki Wielkie przez m.in. Warkały, Giedajty, Jonkowo czy Stare Kawkowo. Za połączenie odpowiedzialna będzie firma Usługi Transportowe Kamil Krzemiński.

Rozkład jazdy został już zatwierdzony przez Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. Obecnie na terenie gminy funkcjonują linie pasażerskie, których kursy realizowane są przez trzy firmy: Usługi Transportowe Kamil Krzemiński, PHUK „Wiltrans” oraz PTO Lipnicki. Rozkłady jazdy dostępne są TUTAJ.

Z kolei także od 1 października na trasy w gminie Dywity wyjadą trzy tureckie Karasany.

Od 1 października 2019 roku nowe busy wyjadą na trasy gminne. Umożliwi to podpisana w poniedziałek 23 września umowa na uruchomienie komunikacji gminnej, w której to Gmina Dywity będzie organizatorem przejazdów, a wyłoniona w negocjacjach firma Inter Trans z Dobrego Miasta - operatorem

- czytamy w komunikacie urzędników z gminy Dywity.

Dzięki umowie, która będzie obowiązywała przez dwa lata, kursy komunikacji będą wydłużone nawet do godz. 20. Koszt inwestycji to 2,6 mln zł.

2147382000

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Jonkowianin 2019-09-26 13:03:33 79.185.*.*
  Może tez Dywity wyremontują albo dokończą remont głównej drogi w Jonkowie
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Jonkowitz 2019-09-24 18:21:14 188.147.*.*
  Jonkowo do pięt nie dorasta Dywitom. To nie ta liga! 4 autobusy MPK (108,112,110,117) , duże firmy , plus inwestycje typu os Sterowców, os Kormoran. Powinniśmy wysłać naszego rządce na nauki....
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 0
 • 51 2019-09-24 16:11:37 88.156.*.*
  a te dywity to po jakich trasach? na wschód od 51 czy znowu na zachód?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 1