Jerzy Szmit z PiS nie poprze referendum w sprawie odwołania prezydenta Olsztyna

Jerzy Szmit z PiS nie poprze referendum w sprawie odwołania prezydenta Olsztyna
Jerzy Szmit nie poprze referendum w sprawie odwołania prezydenta Piotra Grzymowicza
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Na naszego redakcyjnego maila otrzymaliśmy wiadomość od lokalnego działacza Prawa i Sprawiedliwości, że przewodniczący partii, Jerzy Szmit nie chce poprzeć referendum ws. odwołania prezydenta Piotra Grzymowicza. Dlaczego?

Napisał do nas jeden z działaczy lokalnego oddziału Prawa i Sprawiedliwości, który wyznał, że Jerzy Szmit, prezes zarządu nie poprze referendum w sprawie odwołania prezydenta Piotra Grzymowicza. Próbowaliśmy kontaktować się z przewodniczącym PiS w Olsztynie, ale bezskutecznie. Pełną treść wiadomości prezentujemy poniżej.

W sobotę 11 stycznia odbyło się spotkanie Zarządu Komitetu Miejskiego w składzie: Dariusz Rudnik, Zdzisława Tołwińska, Krzysztof Narwojsz, Maciej Tobiszewski i Dariusz Wasiela. W spotkaniu również uczestniczył Prezes Zarządu Okręgu Jerzy Szmit. Wśród tematów omawianych podczas spotkania był najgorętszy w ostatnim czasie, a więc zbiórka podpisów poparcia pod inicjatywą referendalną w sprawie odwołania Prezydenta Grzymowicza.

Szef okręgu Jerzy Szmit od razu ogłosił, że PiS nie poprze referendum w sprawie odwołania Prezydenta Olsztyna i przedstawił uchwałę do przegłosowania. Ku jego zdziwieniu dwóch członków zarządu: Maciej Tobiszewski i Dariusz Wasiela zdecydowanie opowiedzieli się przeciw tej uchwale argumentując przy tym negatywne działania prezydenta Grzymowicza w mieście chociażby utrudnienia komunikacyjne, brak wystarczających środków na oświatę, kulturę. Obserwując sytuację, że uchwała może zostać podjęta niejednomyślnie odstąpił od dalszego jej procedowania. Jednak sytuacja nie uległa zakończeniu.

W poniedziałek 13 stycznia odbyło się spotkanie członków komitetu miejskiego w Olsztynie na które przybył szef okręgu Jerzy Szmit. Główny temat znowu zdominowało referendum w Olsztynie w sprawie odwołania Prezydenta Grzymowicza. Prezes okręgu po raz kolejny chciał przeforsować uchwałę w sprawie nie popierania referendum w sprawie odwołania Prezydenta Grzymowicza. Jednocześnie zaczął ostro krytykować przewodniczącego Porozumienia posła Michała Wypija wypominając jego rzekomy słaby wynik wyborczy w wyborach samorządowych. Po szerokiej dyskusji Jerzy Szmit po raz kolejny musiał odstąpić od podjęcia uchwały ponieważ członkowie PiS nie wyrazili na to zgody.

Jak widać Jerzy Szmit nie popiera inicjatywy referendalnej w sprawie odwołania Grzymowicza. Wielokrotnie publicznie krytykował Prezydenta za działania w mieście, jednak tym razem okazuje się, że idzie ramię w ramię z Platformą Obywatelską, która ma takie samo stanowisko w tej sprawie jak szef PiS. Tylko największym problemem są zwykli członkowie PiS, którym nie podoba się polityka Prezydenta Olsztyna i domagają się jego odwołania.

Dane polityka pozostają do wglądu redakcji.

Komentarze (18)

Dodaj swój komentarz

 • Nie inaczej 2020-01-14 17:40:59 95.160.*.*
  Szmit hest bardzo elastyczny, szybko się "dostosowuje". Ile by nie kosztowało referendum to cel jest najważniejszy- pozbycie się Piotra G. który ma zarzuty prokuratorskie. Ten człowiek już dawno powinien być zgięty w pół i wyniesiony w kajdankach z ratusza, tak jak to było w przypadku Małkowskiego. Poza tym nowy prezydent powinien zarządzić audyt wszystkich inwestycji Grzymowicza i złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, przez osoby odpowiedzialne za nadzór miejskich inwestycji m.in rozpadającego się parku centralnego czy też torowisk
  Odpowiedz Oceń: 17 11 Zgłoś treść
 • teli 2020-01-14 17:10:28 37.248.*.*
  tyle przegranych wyborów, wiec może i lepiej żeby się nie dotykał do referendum , chociaż nie rozumiem jak można przez lata krytykować PG a jak przyszedł czas sprawdzam , głowa w piasek
  Odpowiedz Oceń: 12 5 Zgłoś treść
 • Parczala 2020-01-14 17:01:01 46.215.*.*
  Pan Szmit to dziwny człowiek. Raz gada tak a raz siak. On chyba sam siebie nie rozumie....
  Odpowiedz Oceń: 15 6 Zgłoś treść
 • MP 2020-01-14 16:42:52 88.156.*.*
  Szmit człowieku odejdź z PIS-u ciągniesz to w dół.
  Odpowiedz Oceń: 17 9 Zgłoś treść
 • ss 2020-01-14 15:50:16 83.6.*.*
  kto to?
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść