Porozumienie Jarosława Gowina chce odwołania Piotra Grzymowicza. Wystawią swojego kandydata na prezydenta

Porozumienie Jarosława Gowina chce odwołania Piotra Grzymowicza. Wystawią swojego kandydata na prezydenta
W poniedziałek pod szpitalem miejskim odbyła się konferencja, na której Wojciech Maksymowicz i Michał Wypij powiedzieli, że przyłączają się do akcji zbierania podpisów pod referendum mającym na celu odwołanie prezydenta Piotra Grzymowicza
Fot. Cezary Kapłon / Olsztyn.com.pl

W poniedziałek pod Miejskim Szpitalem Zespolonym odbyła się konferencja ministra Wojciecha Maksymowicza i posła Michała Wypija. Politycy popierają inicjatywę referendalną ws. odwołania obecnego prezydenta, jednakże zaznaczyli, że nie są za ewentualnym powrotem Czesława Małkowskiego. W niedalekiej przyszłości przedstawią swojego kandydata na prezydenta.

Profesor Wojciech Maksymowicz zaznaczył, że Olsztyn do tej pory nie potrzebował tak wielu zmian, jakich potrzebuje obecnie. Jego zdaniem od 9 lat trwa stagnacja. Dlatego też chce to zmienić.

Nasze środowisko postanowiło zdecydowanie poprzeć referendum za odwołaniem obecnego prezydenta miasta Olsztyna, pana Piotra Grzymowicza. Muszę powiedzieć, że rozmowy, które prowadziłem jako dziekan wydziału medycznego przed pierwszymi, potem drugimi wyborami, kiedy zapewniał o prawdziwej współpracy, o woli przekazania szpitala uniwersytetowi, aby można było zbudować ogromny, kliniczny szpital niezbędny Olsztynowi, nic nie zmieniły. Jesteśmy ostatnim z miast, które nie mając bazy szpitalnej do zamiany nie może wystąpić o takie pieniądze. Jest to wielka strata dla naszych mieszkańców – powiedział Maksymowicz.

Profesor podał przykład Szczecina i Białegostoku, jako dużych ośrodków miejskich, gdzie powstały nowe szpitale kliniczne. Zauważył, że przy rozdawaniu środków, Olsztyn został w ogóle pominięty. Michał Wypij z kolei dodał, że zaniedbania można dostrzec także w innych sferach, m.in. w sporcie, ale również w środkach przeznaczonych na dzieci.

Całe środowisko sportowe żali się, że w żaden sposób nie jest partnerem do rozmowy dla Piotra Grzymowicza. To także te koszty, które są przerzucane na najmłodszych. Historia przedszkola Żaczek, które ma być likwidowane tylko dlatego, bo Piotr Grzymowicz nie widzi go w swoich planach, pomimo tego, że w tym rejonie Olsztyna nie ma żadnej innej tego typu placówki. To i inne koszty, które zostały przerzucane na mieszkańców powodują, że uważamy jako środowisko partii Porozumienie, że Olsztyn zasługuje na lepszego prezydenta niż Piotr Grzymowicz – zauważył poseł Wypij.

Prof. Wojciech Maksymowicz i Michał Wypij liczą, że referendum będzie skuteczne. Jeżeli tak się stanie, to Porozumienie wystawi swojego kandydata na prezydenta. Kto to będzie? Tego oficjalnie nie zdradzili. Ma to być osoba w typie menedżera, która będzie miała szeroką wizję rządzenia miastem.

Piotr Grzymowicz od początku urzędowania w ratuszu nie przedstawił żadnej wizji rozwoju tego wspaniałego miasta wojewódzkiego, jakim jest Olsztyn. Nie wykluczamy żadnych opcji wyboru kandydata, w tym opcji poselskich. Do tego tematu jednak wrócimy w momencie, kiedy referendum będzie skuteczne – zaznaczył Michał Wypij.

Osoby związane z Porozumieniem będą również zbierały podpisy potrzebne do zorganizowania referendum. Czy będą także namawiać do tej akcji sympatyków Prawa i Sprawiedliwości?

Mamy przekonanie graniczące z pewnością, że tak naprawdę nie musimy ich namawiać – dodał Michał Wypij.

Komentarze (17)

Dodaj swój komentarz

 • tyui 2020-01-21 18:02:25 89.228.*.*
  To wiemy o co toczy się walka - o PiSowskiego, choć od Gowina, komisarza w Olsztynie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 2
 • Z miasta 2020-01-21 01:13:26 86.186.*.*
  Oooooo.!Juz widac jak kandydat na prezydenta Olsztyna namaszczony przez porozumienie Jaroslawa Gowina wystawia już główkę spod krowiego ogona
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 2
 • Piotrek 111 2020-01-20 17:14:19 188.147.*.*
  Każdy lepszy od grzymowicza nawet pisowiec niestety
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 22
 • Xnx 2020-01-20 16:24:24 5.173.*.*
  Każdy tylko neguje ten nie, tamten nie , poddawajcie swoje typowania / kandydatury za obecnego prezydenta
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 2
 • Młoda 2020-01-20 15:17:21 37.47.*.*
  Podobnie jak w PiS także w PO nie ma jednomyslności w sprawie referendum. PO wie, że grupa referendalna szybko zbierze wymaganą prawem ilość podpisów. PO nie kocha Grzymowicza. Między nimi jest to co między Kwaśniewskim a Millerem, czyli ,,szorstka miłość". PO z Grzymowiczem łączy miłość do władzy. W imię tego ,,cielca" są gotowi na wiele. Ich rządy doprowadziły do zastoju miasta, upadku oświaty, kultury i sportu. Trwają od 12 lat bo znaleźli,,kozła ofiarnego", czyli Małkowskiego. Co 4 lata odgrzewają" tego ,,kotleta" i mobilizują swój elektorat. Nie ważny był program, a kandydaci na radnych to najczesciej osoby mierne, żerujące na układach i na majatku gminy. Także ich rodziny korzystają z faktu bycia ich członka radnym. PO w tej chwili nie okresli się ostatecznie. Podobnie jak ich byłby prezydent Komorowski całe olsztynskie PO ,,stoi w rozkroku". ,,Chcieliby ale boją się". Chcieliby pozbyc się Grzymowicza, ale w wypadku gdyby nie został odwolany zapewne zerwalby istniejąca z nimi koalicyjkę. Będą tak trwać aż do terminu referendum. Z jednej strony Grzymowicz jest im potrzebny jak kwiatek do kożucha a z drugiej strony boją się utraty władzy w mieście. Jezeli przewazy opcja trwania za wszelką cene to bedą glosic ze nie popieraja referendum tylko dlatego aby zatrzymac swoj elektorat w domu. Liczyc będą na to ze do urn nie pojdzie wymagana prawem ilosc osob i referendum bedzie niewazne. Ale mogą sie przeliczyć. Wbrew nawoływaniu władzy (zresztą slabej politycznie) elektorat PO to ludzie swiatli i madrzy. Widzą , ze rzady Grzymowicza to kleska dla miasta i przy nim PO traci. Jeszcze pojedynczy radni PO cos znaczą w Olsztynie, ale jako partia nie liczą się w miescie. Potwierdza to wynik ich kandydata (Bublewicz) w wyborach na prezydenta Olsztyna. Czwarte miescie to porazka. Co przyniosą nastepne dni poczekamy. Jedno jest pewne. Dla PO to być albo nie byc. Jezeli nie zajmą konkretnego stanowiska i nadal stac będą w ,,rozkroku" a Grzymowicza odwołają to nastepne do ,,odstrzalu" bedzie PO. Nie ukrywam ze życze im tego z całego serca.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 14
 • ZWOLENN 2020-01-20 14:23:43 213.184.*.*
  MAKSYMOWICZ NA PREZYDENTA. CZEGOKOLWIEK DOTKNIE TO MU SIĘ UDAJE
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 20
 • Podatnik 3 2020-01-20 14:01:08 89.228.*.*
  Z jednej strony Kurpie antyPiSowskie to wykorzystają i będą mówić: o teraz nie biore udziału w referendum bo Wypij a z drugiej zwolennicy PiS dołożą ekstra podpisy. Będzie śmiesznie :)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 10
 • Podatnik 2 2020-01-20 13:48:52 213.184.*.*
  Widzę, że inicjatywa referendum obudziła i zjednoczyła frustratów z cwaniaczkami, którzy poczuli szansę dorwania się do władzy, której w wyborach nie udawało nim się zdobyć.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 24 9
 • Podatnik 2020-01-20 13:13:02 5.173.*.*
  Tak jak wcześniej pisałem, Małkowski jest albo w zmowie z PiSem albo robi za "pożytecznego idiotę". A po odwołaniu prezydenta następcę nominuję wojewoda z PiSu do czasu następnych wyborów, a te wcale nie muszą być szybko. Wypij nie dał rady wygrać wyborów uczciwie to najwyraźniej chce wskoczyć na komisarza przez mianowanie, co ma się jednak nijak do demokracji
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 24 8
 • taka prawda 2020-01-20 13:03:53 95.160.*.*
  Lepiej aby rządził Grzymowicz, którego każda inwestycja to problem m.in rozpadające się torowiska i park centralny, na który ostatnio miasto wydało na remont ponad 812 tys zł! W tym tylko 700 tys zł z zabezpieczenia pierwszego wykonawcy, a 112 tys zł z naszej kieszeni. Piękne rządy dr budownictwa z UWM! Czekajcie na wynik sprawy z FCC, bo jak miasto przegra z nimi sprawę to będzie bankrutem. Budowa polegała na formacie "projektuj i buduj" i jeżeli FCC wykaże, że miasto specjalnei stawiało zaporowe warunki do projektu, specjalnie nie podpisywało projektów przeciągając budowę, to nasze miasto będzie skończone.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 22
2147382000