Jako pierwsi ruszamy z siecią szerokopasmową w Polsce Wschodniej

Nasze województwo jako pierwsze będzie realizowało projekt budowy sieci szerokopasmowego internetu w ramach Programu Rozwoju Polski Wschodniej.

W pięciu województwach Polski Wschodniej powstanie 10,5 tys. km sieci, w tym 2,2 tys. km na Warmii i Mazurach. Nowa sieć ułatwi dostawcom Internetu oferowanie usług, a to oznacza większą konkurencję w tej branży. Mieszkańcy regionu mogą zatem liczyć na niższe ceny.

Sieć zostanie rozbudowana w miejscach zagrożonych tzw. cyfrowym wykluczeniem i indywidualnie dostosowana do potrzeb danego powiatu.

Już jutro Marszałek Województwa Jacek Protas i zastępca prezesa PARP Dariusz Szewczyk podpiszą umowę o dofinansowanie całej inwestycji. Koszt jej realizacji to ponad 314 mln zł.  Środki własne pochodzące z budżetu Województwa Warmińsko-Mazurskiego to 12,9 mln zł.

Źródło: WWiM/własne

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • niezły interes 2010-11-22 20:04:24 81.190.*.*
    Nieźle musiano posmarować: za pieniądze podatników powstanie sieć po to, aby prywatne firmy mogły nią dysponować. To już lepiej jest po prostu nie przeszkadzać prywatnym firmom w inwestycjach - taniej, szybciej, a i pieniądze można wydać na przykład na remont szkół. Bo sieć to one mają, ale są wykluczone, szczególnie ze standardów higienicznych :)
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • pielinka 2010-11-18 13:34:44 83.13.*.*
    tym razem uważam, że to nie trafny cel...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0