Jak zaoszczędzić na OC?

OC to sztywny wydatek w budżecie kierowcy. Musi go ponieść każdy, kto jest właścicielem samochodu z polską rejestracją. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak zaoszczędzić na OC. W niniejszym artykule znajdziesz sprawdzone wskazówki, których zastosowanie pozwoli Ci obniżyć składkę ubezpieczeniową.

Znajdź najtańszą polisę

W odróżnieniu od wszystkich innych ubezpieczeń komunikacyjnych dostępnych na rynku warunki OC nigdy się od siebie nie różnią. Nie ma znaczenia, w jakim towarzystwie zaopatrzysz się w polisę i ile pieniędzy za nią wyłożysz, bo i tak dostaniesz to samo ubezpieczenie co każdy inny kierowca w Polsce. W związku z tym jedynym czynnikiem, który warto brać pod rozwagę przy poszukiwaniu OC, jest cena, która oczywiście powinna być jak najniższa. Wybierając ofertę, należy mieć pewność, że jest najtańsza, co gwarantuje kalkulator OC najtaniejuagenta.pl.

Korzystając z kalkulatora, w mgnieniu oka wyszukasz najtańsze OC. W jaki sposób? Otóż bardzo łatwo, po prostu wpisując swoje dane oraz parametry auta w formularzu. I to wszystko – w następnym kroku otrzymasz wynik w formie tabeli, w której na pierwszym miejscu znajduje się najkorzystniejsza oferta. Z poziomu kalkulatora możesz od razu do niej przejść i, nie wstając z fotela, wykupić OC, mając pewność, że nie przepłacasz.

Dopisz drugiego właściciela do dowodu

To najlepszy sposób na obniżenie ceny OC dla kierowców, w przypadku których jest ona wysoka, czyli przede wszystkim dla osób młodych i tych, którzy niedawno uzyskali uprawnienia do kierowania autem. Metoda ta jest skuteczna oczywiście tylko pod warunkiem, że ów drugi kierowca posiada duże zniżki za bezszkodową jazdę.

Jedź bez szkód

Ponieważ każda szkoda oznacza droższe OC, a za bezszkodową jazdę otrzymuje się zniżki, logiczne jest, że bezpieczna jazda stanowi gwarancję tańszego ubezpieczenia. Jeśli uda Ci się wytrwać jako właściciel auta kilka lat bez szkody na koncie, możesz mieć pewność, że uzyskasz maksymalne zniżki.

Wybierz auto z małym silnikiem

Również parametry samochodu, w tym przede wszystkim pojemność silnika, odgrywają ważną rolę w kontekście ceny OC. Mianowicie auta z dużymi jednostkami napędowymi są objęte droższym ubezpieczeniem niż pojazdy wyposażone w niewielkie silniki.

Dobierz inne ubezpieczenia

Dokupienie innych polis oprócz samego OC pozwala zbić cenę i uzyskać atrakcyjne rabaty. Obniżki mogą być naprawdę duże, dlatego zdecydowanie warto zainteresować się wszelkiego rodzaju pakietami ubezpieczeniowymi.

Wykup drugie OC w tym samym towarzystwie

Towarzystwa doceniają kierowców, którzy dostarczają im kolejnych klientów. Jeśli więc zechcesz ubezpieczyć należące do Ciebie lub kogoś bliskiego auto, zrób to w tej samej firmie, w której wykupiłeś polisę dla swojego innego pojazdu. Zaletą takiego rozwiązania jest także możliwość przeniesienia zniżek ubezpieczeniowych z żony na męża – i odwrotnie, z męża na żonę.

Kup ubezpieczenie w pakiecie dealerskim

Jeżeli kupujesz nowe auto prosto z salonu, z dużym prawdopodobieństwem otrzymasz korzystną ofertę ubezpieczeniową. W jej ramach w niskiej cenie dostajesz m.in. obowiązkowe OC, dlatego warto wziąć ją pod uwagę. Oczywiście przed podjęciem ostatecznej decyzji należy się upewnić, czy rzeczywiście proponowana oferta jest najkorzystniejsza cenowo, w czym pomoże omówiony wcześniej kalkulator OC.

Opłać polisę za jednym razem

Czy wiesz, że rozłożenie płatności na raty wiąże się z podwyżką składki? W skrajnych przypadkach może być ona droższa nawet o 30%! To bardzo dużo, więc jeśli nie chcesz niepotrzebnie tracić pieniędzy, zrezygnuj z rat i ureguluj należność od razu. Nie spóźnij się z tym, bo nawet jeden dzień bez obowiązkowej polisy oznacza wysoką grzywnę. Sprawdź, jaka jest kara za brak OC.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Marek145 2018-09-16 16:11:20 109.173.*.*
  W CUK można nawet na 11 rat podzielić opłaty. To pomocne, zwłaszcza jak się kupuje bogatszy pakiet
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • marr 2018-06-10 08:24:06 109.173.*.*
  Na OC można zaoszczędzić jak się porówna polisy na kalkulatorze cuk.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Musztarda 2018-06-08 14:13:20 94.254.*.*
  Mój znajomy spalił swój samochód bo nie wyrabiał z kredytem. Oczywiście było wszystko dopracowane. Dostał odszkodowanie. Nawet zarobił na nim. Autko miało pół roku. Kosztowalo ponad 200 tyś.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • onlineexpertcompensa 2018-06-05 15:26:57 94.254.*.*
  Warto też pomyśleć o pełnym pakiecie ubezpieczenia. Na pewno warto rozważyć dołączenie NNW do ubezpieczenia samochodu, bo dzięki niemu ubezpieczyciel wypłaci kierowcy i pasażerom odszkodowanie, gdy ucierpią w wypadku komunikacyjnym w Polsce i za granicą. Podobnie jest z assistance, które zapewnia przede wszystkim pomoc w momencie nieplanowanego unieruchomienia auta (np. holowanie lub pomoc w „odpaleniu” silnika, gdy rozładuje się akumulator). Co do AC – ta polisa nie jest obowiązkowa, ale zdecydowanie warto zastanowić się nad jej zakupem. AC pozwala na naprawę tych uszkodzeń auta, które powstały z winy jego właściciela (np. zniszczony przedni błotnik w wyniku „parkowania” na znaku drogowym) lub zostały spowodowane przez niezależne czynniki, takie jak warunki atmosferyczne (m.in. silny wiatr, obfite opady deszczu) czy atak wandali. Polisa AC umożliwia również otrzymanie rekompensaty w przypadku kradzieży samochodu. Warto wspomnieć, że assistance w razie wypadku dodajemy w Compensie gratis do ubezpieczenia AC.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • KatarzynaB 2018-06-05 13:57:50 81.190.*.*
  Współwłasność samochodu z doświadczonym kierowcą ze zniżkami jest faktycznie bardzo dobrym rozwiązaniem pozwalającym na duże obniżenie składki OC. Niesie jednak ono ze sobą pewne niebezpieczeństwo: jeśli młody kierowca spowoduje szkodę danym autem, to doświadczony współwłaściciel także utraci część uzbieranych dotychczas zniżek. Rozwiązaniem na to jest dokupienie do OC ochrony zniżek. Jak to dokładnie działa, można poczytać tu https://ubea.pl/Wspolwlasnosc-auta-bez-tajemnic%2Cartykul%2C1059/
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
2147382000