Innowacyjny fotel hybrydowy i system odsalający działający w Arabii Saudyjskiej. Autorzy ciekawych projektów inwestują w regionie

Kolejni inwestorzy chcą działać w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W wyniku podpisania dwóch zezwoleń – firmy zainwestują minimum 42 mln złotych.

Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. podpisał dwa zezwolenia na realizację inwestycji w Nidzicy.

Pierwsza z firm - New Energy Transfer sp. z o.o. specjalizująca się we wdrażaniu i komercjalizacji technologii sorpcyjnych na potrzeby produkcji chłodu i wody odsolonej wybuduje centrum badawczo-rozwojowe. Zaawansowane technologie stosowane przez przedsiębiorstwo pozwoliły na realizację w Arabii Saudyjskiej największej na świecie adsorpcyjnej instalacji odsalającej Solar Village.

Druga z firm, która będzie działać w strefie to Blue Bird Poland sp. z o.o. Firma uruchomi produkcję innowacyjnego fotela hybrydowego, pierwszego na świecie krzesła biurowego umożliwiającego przyjęcie pozycji „półklęczącej”, która całkowicie odciąża kręgosłup. O światowym poziomie innowacyjności projektu świadczą uzyskane patenty na rynek europejski, w USA oraz w Chinach i Honkongu.

W ramach planowanych przedsięwzięć przedsiębiorstwa zadeklarowały poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 42 740 000 zł oraz zatrudnienie minimum 45 nowych pracowników.

Przypomnijmy, przedsiębiorcy, którzy działają na terenie W-M SSE mają prawo do korzystania z pomocy publicznej w postaci zwolnienia z podatku dochodowego. Zwolnienie to przysługuje z dwóch tytułów – z tytułu nowej inwestycji i z tytułu tworzenia nowych miejsc pracy. Przedsiębiorca ma pełną swobodę w wyborze tytułu, z którego chce korzystać. Inwestorzy w naszej strefie mogą liczyć na pomoc w wysokości 50 - 70 procent poniesiony nakładów. Dla porównania w województwie mazowieckim jest to od około 30 do 55 procent.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz