Dziś jest: 16.07.2024
Imieniny: Benity, Eustachego
Data dodania: 2021-06-23 18:00

Cezary Kapłon

‘’Homofobia zabija’’ na banerze przy stadionie, na którym gra Stomil

‘’Homofobia zabija’’ na banerze przy stadionie, na którym gra Stomil
Baner kampanii „Stop nienawiści z motywacji religijnej” zawieszono niedaleko stadionu przy al. Piłsudskiego
Fot. Czytelnik Olsztyn.com.pl

Baner powstał w ramach ogólnopolskiej kampanii „Stop nienawiści z motywacji religijnej”. Co mieli na myśli inicjatorzy akcji?

reklama

Akcja została zainicjowana przez Fundację im. Kazimierza Łyszczyńskiego. Wysłaliśmy pytania, jednak nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Za to na stronie fundacji można przeczytać informacje na temat kampanii „Stop nienawiści z motywacji religijnej”. Ma ona miejsce w 22 polskich miastach, w tym w Olsztynie. Inicjatorzy myślą także o rozszerzeniu jej poza granice Polski.

Jej pierwsza część, realizowana w Miesiącu Równości, ma na celu podniesienie świadomości nt. odpowiedzialności społeczeństwa za tragiczne skutki łamania praw osób LGBT+ oraz pokazanie alternatywy.

– możemy przeczytać we wpisie Niny Sankari, wiceprezeski Fundacji im. Kazimierza Łyszczyńskiego.

Dodała, że sojusz rządu i kościelnych hierarchów doprowadził do klerykalizacji wszystkich sfer życia w Polsce. Jednocześnie to hierarchowie kościelni mieli upatrzyć sobie za kolejny, po kobietach, cel. Mowa o osobach LGBT+.

Mowa nienawiści hierarchów kościelnych, nazywających osoby nieheteronormatywne „tęczową zarazą” i wołających „non possumus!”, zaowocowała wybuchem przemocy fizycznej w Białymstoku i innych miastach.

– przyznała Sankari.

Przyznała, że ofiarami przemocy nie są ideologie, a ludzie. Według jej przekazu, 70 proc. młodzieży LGBT ma myśli samobójcze, a 40 proc. chce wyjechać z Polski. Rośnie też liczba samobójstw wśród osób nieheteronormatywnych.

„Nie zabił mnie wczoraj ten kamień, ale codziennie zabija mnie obojętność ludzi” – napisał uczestnik Marszu Równości w Białymstoku, uderzony kostką brukową. Odpowiedzialność za tę sytuację spada nie tylko na władze kościelne i państwowe. Całe polskie społeczeństwo, każdy jego członek, odpowiada za tragiczne skutki homofobii. Dlatego hasło kampanii brzmi: „HOMOFOBIA ZABIJA. NIE MUSISZ NIENAWIDZIĆ”. Nikt nie musi nienawidzić ani przyzwalać na rozlewanie się nienawiści w Polsce. Człowiek wolny od nienawiści jest szczęśliwszy. Społeczeństwo też.

– zakończyła Nina Sankari (pisownia oryginalna).

Poprosiliśmy o skomentowanie tej sprawy lokalną działaczkę ruchu LGBT – Agatę Szerszeniewicz, inicjatorkę i współorganizatorkę Olsztyńskiego Marszu Równości.

Agata, w rozmowie z nami, przyznała, że, istotnie, część przedstawicieli Kościoła Rzymskokatolickiego w Polsce aktywnie i we współpracy z rządem ma się przykładać do nagonki wobec osób LGBT (osoby o orientacji homoseksualnej, biseksualnej lub transpłciowe).

Szczególnie było to widoczne kiedy arcybiskup Marek Jędraszewski nazwał osoby LGBT+ „tęczową zarazą” i parafia św. Jadwigi Królowej w Białymstoku podziękowała za przemoc wobec uczestniczek (również wobec mnie) i uczestników Marszu Równości w Białymstoku – pod przykrywką obrony wartości chrześcijańskich – powiedziała Agata Szerszeniewicz.

I dodała: – Nic więc dziwnego, że osoby LGBT+ doświadczają tak dużej skali nienawiści w Polsce. Ofiarami takich działań są prawdziwe osoby. Dążenie do władzy absolutnej nie jest warte niszczenia ludzi. Tylko w grupie młodych osób LGBT+ aż 70% z nich ma myśli samobójcze. Nie powinno tak być. Jednocześnie nie jestem zaskoczona tym, że coraz więcej osób odchodzi z tego kościoła. Kto chce popierać agresję? Kim są ludzie, których cieszy czyjeś cierpienie?

Przypomniała, że w kontekście LGBT nie powinniśmy mówić o ideologii czy gender. Zaznaczyła, że rząd i hierarchowie sztucznie wykreowali tego „wroga”, aby zyskać poparcie.

Po II wojnie światowej, szczególnie w Polsce, nigdy nie powinno być przyzwolenia na tworzenie stref anty-dowolna-grupa-społeczna. A dziś mamy strefy anty-LGBT i Samorządowe Karty Praw Rodzin, które przyjmują samorządy. Część się już z nich wycofała – przypomniała Szerszeniewicz.

Jej zdaniem nie jest też tak, że wszyscy katolicy w Polsce zgadzają się z takimi działaniami. Wiele osób tego nie akceptuje, podobnie jak pedofilii wśród księży.

Są osoby, które idą za nauką, którą głosił Jezus i, której na pewno nie opierał na nienawiści. Chciałabym żebyśmy o tym pamiętały i pamiętali – powiedziała inicjatorka Olsztyńskiego Marszu Równości.

Z kolei przedstawiciele Bractwa Przedmurza – Komturii Warmińskiej nie chcieli komentować sprawy.

Komentować każde głupstwo ze strony propagandystów niemoralnych postaw byłoby głupstwem – powiedzieli w rozmowie z dziennikarzami „Gazety Olsztyńskiej”.

Galeria

Komentarze (55)

Dodaj swój komentarz

 • PiotrX 2021-06-28 15:27:32 78.11.*.*
  Okazuje się że homofobia zabija, co ciekawe aborcja nie zabija. Czego jeszcze nie rozumiesz? To tylko jeden z przykładów logiki tęczowych towarzyszy.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • docho 2021-06-26 23:24:16 178.42.*.*
  W Izraelu małżeństwa moga zawierac tylko żydzi z żydówkami . Nie ma czegoś takiego ,ze chłop z babą które jedno nie jest żydem . Wtedy moga życ co najwyzej na kocią łapę . Nie ma czegos takiego jak ślub cywilny . O błazeństwach jadacych na LPG nawet nie ma rozmowy.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • kibic 2021-06-26 09:29:19 5.173.*.*
  zawłaszczyliscie sobie kolor ktory wczesniej wiązał się z radoscią. Juz dzieci nie mogą nosic tęczowych ubrań, czapek, chusteczek bo są opluwani i kojarzeni z wami. Mozna manifestować swoje poglądy ale wasza nachalność raczej rezerwuje wam kolor czarnych koszul. Róbcie co chcecie we własnym domu, pod kołdrą. Jakoś nie widzę hetero manifestujących i obnoszących się nagością.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 4
 • rolmops 2021-06-26 09:23:05 5.173.*.*
  silą demokracji jest tolerancja po obu stronach. Ja jej nie widzę w żadnej ze stron. Totalitarne myślenie wczesniej czy pózniej jest skazane na niepowodzenie i niebyt. W naszym kraju powinno znalezć się miejsce dla jednych i drugich.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 1
 • uehe 2021-06-25 10:37:58 88.156.*.*
  stomilowcy ale wstyd....
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 7
 • LGBT Olsztyn 2021-06-25 08:42:21 88.156.*.*
  Brawo! Niedługo obejmiemy rządy w Polsce, a wtedy zlikwidujemy wojsko, kościół, pomniki m.in. AK, IIWŚ, pozbędziemy się kibolów, kościoła itp. My jesteśmy przyszłością Polski 🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 14
 • Arbuzowicz Tramwajowicz 2021-06-24 17:10:09 79.191.*.*
  Religiofobia też zabija a jakoś katolicy takich banerów robić nie muszą. Ciekawe dlaczego? bo to tylko grupa lgbt+ nie ma pojęcia o tolerancji do innych.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 2
 • Pozd 2021-06-24 13:20:08 83.24.*.*
  Katolicy hahah ale wasze żałosne bilbordy kochajcie się mamo i tato to nie przeszkadzały? Wolę w towarzystwie geja niż katolika to klęczy przed klechą ręce składa do Pana Boga a później wraca do domu i otwiera flaszkę i awantura z Grażyną i dzieci zaniedbane. To wam katolikom patologocznym dzieci zabierają do pogotowia opiekuńczego a później Panie nie jestem godzien i szukacie zła tam gdzie go nie ma żeby tylko wybielić siebie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 17
 • dezerter 2021-06-24 11:36:57 5.184.*.*
  [Nie musisz nienawidzieć]=[Musisz kochać], taki jest sens dla działaczy LQBTQWERTY. W Polsce odmienność seksualna nigdy nie była karana. Kto tu z kogo robi wariata?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 2
 • . 2021-06-24 10:44:21 193.227.*.*
  1. Ruchu LGBT najbardziej nienawidzić powinni przede wszystkim ludzie o orientacji homoseksualnej, ponieważ to ich ten ruch kompromituje i wyrządza im największą szkodę, zrażając do nich pozostałą część społeczeństwa, która normalnie miałaby ich tam, gdzie ma wszystko i wszystkich. 2. Wiązanie walki z homofobią i walki z nienawiścią na tle religijnym nie ma sensu, dopóki nie uzna się ruchu LGBT za sektę. 3. Szeroko manifestowana przez działaczy LGBT nienawiść do katolików to właśnie jest prawdziwa nienawiść na tle religijnym.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 16 2
 • SPW 2021-06-24 07:49:08 37.248.*.*
  Nagonkowcy. W akcji. Znowu STOMIL ? Kibole fanatycy fani hooligani hoolsi skiny Janusze zwykli kibice kobiety z dziećmi co chodza na STOMIL to powiesili ?. Próbujecie znowu zmieszać z gównem.OKS ?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 30 4
 • AntyKatolik 2021-06-24 04:25:53 176.221.*.*
  Pedałów i lesby trzeba leczyć. To jest zwykła choroba. Nie jest naturalne że chłop z chłopem albo baba z babą.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 16 10
 • Pracownik wydziału komunikacji 2021-06-24 00:25:37 93.105.*.*
  Świętojebliwe polaczki obruszają się na homosiów, ale ksiądz katolicki gwałcący dzieci im nie przeszkadza, jeszcze by im nowe mięso doprowadzili, zdrowaś mario i do nieba:) nie ma chyba bardziej zjebanego narodu w europie
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 21
 • kaśka 2021-06-24 00:12:53 81.190.*.*
  Władza, nie tylko w Polsce, napuszcza jednych na drugich, próbuje, bo sami są słabi, kreować sztucznych wrogów. Nie jesteśmy kondominium pod "okupacją" niemiecką czy rosyjską, gorzej Państwo jest sterowane przez ograniczonych starców z monarchii absolutnej jaką jest Watykan. Wypływają grube miliardy złotych, rok w rok, aby utrzymywać tę zatęchłą hydrę pseudoreligi, nie wiary. Dlaczego tak kościół katolicki jest przeciwko związkom partnerskim, a to dlatego że ilość wystąpień zwiększyłaby się diametralnie, szczególnie młodzi duchowni widząc, że można inaczej żyć sami by je zawierali. Najważniejszą wartością jest wolność człowieka póki nie krzywdzi drugiej osoby, ale każda religia czy to żydowska, katolicka, muzumańska, czy przedstawiana jako "pokojowa" buddyjska, służy zniewoleniu jednostek i tworzeniu opłacalnych miejsc pracy dla tzw. "duchownych".
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 8
 • Veron 2021-06-23 23:16:50 88.156.*.*
  Jak najszybciej trzeba wprowadzić podobną ustawę jak na Węgrzech. Zakazać tego dziadostwa lgbt, niszczenia pomników, zabytków, kościołów, wyzywania starszych osób, którzy do niego chodzą. Oni sami mówią o tolerancji i szacunku, a są to zwykłe puste słowa i kłamstwa. Najlepsze jak wspominają o nowoczesności, mówiąc że Polska to średniowiecze. Będąc 2 lata temu w Hiszpanii widziałem tą "nowoczesną i postępową" Europę, kiedy to przed środek miasta szła parada tych tych wynalazków m.in. na platformie kilku pedsonów przebranych w lateksowe ciuchy trzymało na smyczy praktycznie nagich facetów. Na to wszystko z obrzydzeniem patrzył setki turystów z małymi dziećmi.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 23 13
 • aza 2021-06-23 22:41:39 79.191.*.*
  Katolicy - wierzą- ,że wafelek jest ciałem . Darują księdzu gwałt na dzieciach. Modlą się do figur. Ksiądz świeci piasek na plaży, drogę, ścianę,wszystko za co dostanie kasę. A sonda przeprowadzona wśród nich jak nazywała się matka Jezusa, wprawiała ich w osłupienie !!! Więc wylewają ten swój prymityw na wszystkich. Winny zawsze najgłośniej krzyczy !! No katolicy, ludzie miłości - do dzieła......
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 13
 • miki 2021-06-23 22:20:24 89.161.*.*
  Bogata fundacja. Worki pieniędzy od bogatych sponsorów big tech Google, Facebook, Coca-Cola, banku BNP Parisbas - nie mają dna. Bezdomni czy fonoholicy - nigdy nie dostaną od nich złamanego dolara. A jak Nina Sankari lubi grzebać w cudzych rozporkach - to niech robi to na własny rachunek.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 4
 • Arbuzowicz Tramwajowicz 2021-06-23 22:10:59 79.191.*.*
  Religiofobia też zabija a jakoś katolicy takich banerów robić nie muszą. Ciekawe dlaczego? bo to tylko grupa lgbt+ nie ma pojęcia o tolerancji do innych.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 11
 • docho 2021-06-23 20:57:53 83.9.*.*
  jak mozna nazywać kogos homofobem ? Przeciez od razu cuchnie rasizmem , faszyzmem a jak dodac atak na Kościół to i komunizmem.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 4
 • Janusz Pisiewicz 2021-06-23 20:10:37 95.160.*.*
  Spór powinny rozstrzygnąć społeczne, narodowe autorytety moralne. Mianowicie: św. Rodzina Elbanowskich, Kaja Godek oraz Ordo Iuris.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 5

www.autoczescionline24.pl