Dzieci wracają do szkół! [AKTUALIZACJA]

Dzieci wracają do szkół! [AKTUALIZACJA]
Adam Niedzielski, minister zdrowia, zapowiedział powrót dzieci klas I-III do szkół
Fot. Kancelaria Premiera / twitter

Na konferencji prasowej minister edukacji narodowej Przemysław Czarnek i minister zdrowia Adam Niedzielski powiedzieli o powrocie dzieci (klas I-III) do szkół. Inne restrykcje mają zostać przedłużone o kolejne 2 tygodnie, tj. do 31 stycznia.

Od 18 stycznia zdecydowaliśmy się na zachowanie dotychczasowych restrykcji oprócz powrotu do nauki stacjonarnej dzieci w klasach I-III – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Przemysław Czarnek dodał, że decyzja ta została podjęta po przeprowadzonych konsultacjach.

 Nauczanie zdalne w klasach najmłodszych jest najmniej efektywne. Jesteśmy przygotowani do powrotu dzieci do nauczania stacjonarnego w klasach I-III – przyznał minister edukacji.

Od 11 stycznia rozpoczęło się badanie nauczycieli. Potrwa do 15 stycznia.

18 stycznia witamy w szkołach dzieci z klas I-III – dodał minister Czarnek.

Ponadto nie zapadły decyzje o luzowaniach kolejnych obostrzeń. Jako ostatnie odmrożone mają być branże gastronomiczna i hotelarska.

Minister zdrowia zachęcał także do wzięcia udziału w narodowym programie szczepień.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Młoda 2021-01-11 22:14:46 5.173.*.*
  W tym wypadku ważne jest zdrowie psychiczne dzieci oraz wypłata zasiłku. Starsi mogą siedzieć sobie w domu. Po 16.00 mogą sobie bez rodziców wyjść na podwórko. Poza tym dzieciom małym trudno przed komputerem wytrzymać mając przed sobą tę samą twarz nauczycielki. Starsi widzą zmieniające się twarze i łatwiej im to wytrzymać. Pora aby nauczyciele wzięli się do pracy. Pewnie roznieliwili się na maxa. Zapewne wielu etycznym nauczycielom ciężko pobierać wynagrodzenie za pracę na pół gwizdka. Nie dotyczy to niektórych dyrektorów - radnych z klubu Grzymowicza, którzy nawet za okres zamknięcia placówki pobierali miesięcznie 15 tyś. złotych brutto. Ale jest etyka i cynizm. Dyrektor OSiR-u przynajmniej bywał w pracy kiedy wypłacano mu wynagrodzenie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 5
 • Pytanie 2021-01-11 17:59:27 51.195.*.*
  Skoro jest tak bezpiecznie Czemu maseczki i restrykcje? Dzieciaki nie potrafią stać ciągle od siebie 2m nie bawić się na przerwach w klasie siedzieć przy otwartych oknach w zimie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 1
 • absurdy 2021-01-11 17:42:46 51.79.*.*
  BZDURA znów na 3 tygodnie pójdą i zarażą się od innych - JAK NIE WIADOMO O CO CHODZI CHODZI O KASĘ - NIE CHĄ PAŁACIĆ RODZICOM ZASIŁ KÓW ZA SIEDZENIE W DOMU. Skoro nie szkodzi klasom 1-3 dlaczego szkodzi bardziej zdyscyplinowanym 3-8 średnim szkołom i innym? Plan-demia - Kłamstwa ! oszustwa dla kasy !
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 1