Czy w końcu miasto zbuduje ogródki restauracyjne na Starym Mieście?

Czy w końcu miasto zbuduje ogródki restauracyjne na Starym Mieście?
Ogródki restauracyjne przy Łynie miały być gotowe już w czerwcu, jednak wygląda na to, że zostaną ukończone... w grudniu
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Ogródki restauracyjne przy Łynie niedaleko mostu św. Jana Nepomucena miały być uruchomione już w czerwcu br. Tymczasem prace zostały wstrzymane z uwagi na niezbędne zmiany w projekcie. Ogródki powstaną, ale... w grudniu.

Bacznie przyglądamy się sprawie. Ostatni raz pisaliśmy o tym w lipcu w artykule pt. „Budowa ogródków restauracyjnych przy Łynie stoi w miejscu. Co dalej?”. Wynika z niego, że budowa stanęła, gdyż projekt okazał się błędny. Trzeba było nanieść poprawki.

Inwestycją interesuje się także Michał Wypij. Na jednym z portali społecznościowych napisał post, w którym krytykuje władze miasta za zwłokę w budowie ogródków.

W Olsztynie bez zmian. Miało być gotowe w maju. Nikt oczywiście nie powiedział którego roku.

To też wina rządu Panie Grzymowicz?

– możemy przeczytać w poście.

Postanowiliśmy dowiedzieć się, kiedy ruszy budowa. Jak się okazało, urzędnicy dysponują już kompletem dokumentów umożliwiającym budowę. Według ich zapowiedzi, prace mają ruszyć niebawem.

Wykonaliśmy projekt zamienny, który następnie musieliśmy uzgodnić z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Po czym wystąpiliśmy o zamienną decyzje o pozwoleniu na budowę. Teraz komplet dokumentów jest już gotowy. W tym tygodniu wykonawca ma podpisać aneks do umowy i prawdopodobnie od razu zacznie prace. Termin zakończenia robót, zgodnie z aneksem – w grudniu tego roku – powiedziała w rozmowie z nami Marta Bartoszewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Olsztyna.

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • Ryszard Ochódzki 2019-09-24 08:10:14 83.6.*.*
  Pytanie do Pana Wypija: co Pan zrobił dla Olsztyna i mieszkańców Naszego Miasta? To nie jest złośliwe pytanie. Pytam, bo nie wiem co konkretnie jest Pana zasługą.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 1
 • sluzby specjalne 2019-09-24 08:07:56 5.173.*.*
  Pytanie do pana pijaka. Kim był i jaka funkcje w służbach pełnił ojciec i jakie teczki tudziez tasmy wykorzystał żeby pan mógł się wybić ?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 2
 • MP 2019-09-23 19:05:43 88.156.*.*
  A ja się pytam Panie Prezydencie kto placi6za projekty zamienne.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 4
 • tw kaczor 2019-09-23 18:13:42 5.173.*.*
  Fajnie że do końca roku spacerując lynostrada nie będziemy potykali się o przewracajacych się pijaków.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 2